Koronacja Bartosza Zmarzlika. Honorowy prezes będzie świętować złoto z mistrzem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / Na zdjęciu: Władysław Komarnicki
Materiały prasowe / Materiały prasowe / Na zdjęciu: Władysław Komarnicki
zdjęcie autora artykułu

W sobotę w Toruniu dojdzie do koronacji Bartosza Zmarzlika, który już dwa tygodnie temu w Malilli zapewnił sobie złoty medal w Grand Prix. Razem z trzykrotnym już mistrzem świata sukces ten świętować będzie ważna dla niego osoba.

Mowa o Władysławie Komarnickim. To właśnie on dołożył niemałą cegiełkę do rozwoju Bartosza Zmarzlika. Honorowy prezes Stali Gorzów w czasach, gdy zarządzał w gorzowskim klubie, prosił Tomasza Golloba o to, by ten "zaopiekował się" i wziął pod swoje skrzydła młodego wówczas Zmarzlika.

I skutki tego widzimy na własnych oczach. Zmarzlik w sobotę będzie świętować trzeci tytuł indywidualnego mistrza świata. Już teraz 27-latek jest najbardziej utytułowanym polskim żużlowcem.

Razem ze Zmarzlikiem z kolejnego złotego medalu cieszyć się będzie Władysław Komarnicki, który zmagania w Toruniu będzie oglądać z perspektywy trybun Motoareny.

ZOBACZ Historyczny sezon Zmarzlika. Prezes klubu wskazał kluczowy aspekt formy mistrza

- Oczywiście jadę na Grand Prix. Będę cieszył się z tego, że Bartek Zmarzlik jest trzeci raz mistrzem świata, będąc w Stali Gorzów - mówi nam Komarnicki. - To zbiegło się z dwóch stron. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony. Nie mogę się doczekać świętowania z rodziną Zmarzlików i wszystkimi kibicami. Tutaj nie ma podziału. Mistrz świata jest dla wszystkich kibiców z całej Polski. To będzie uczta i dlatego tam jadę - dodawał honorowy prezes Stali.

Dodajmy, że najwięcej tytułów indywidualnego mistrza świata w swoje kolekcji mają Ivan Mauger i Tony Rickardsson. Obaj zdobyli po sześć złotych medali. Zmarzlik jest zatem na najlepszej drodze do tego, by dogonić, a może i przegonić obie legendy sportu żużlowego. Łatwo jednak o to nie będzie.

Zobacz także: Andrzej Lebiediew zrugał 16-latka podczas meczu o wszystko! Legenda Falubazu gratuluje Zmarzlikowi, ale żałuje jednego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Zmarzlik zdobędzie sześć lub więcej tytułów indywidualnego mistrza świata?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (14)
avatar
yes
1.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Myślałem, że będzie 5 artykułów o Czarneckim...  
avatar
yyx
1.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
jeszcze się zaklinał że grzyb niewinny ijest cacy.  
avatar
Pacanowy łeb
1.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Wladziu uważaj na Kępe on polewa lubelski zajzajer !!!  
avatar
Frank F
1.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Władziu ale po tych kilku dniach co leżałes jak kłoda to juz se cygara odpuść. I pytanie zasadnicze, mówiłeś że Bartula odejdzie ze stali po twoim trupie ... Zamierzasz spełnić to co obiecałeś?  
avatar
speed01
1.10.2022
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Żeby tylko wątroba to wytrzymała panie Władku.