Żużel. Końcowy akt sezonu na Wyspach. Czas na pierwszy mecz finałowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak na pierwszym planie
WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak na pierwszym planie
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek 10 października rozegrany zostanie pierwszy finałowy mecz brytyjskiej Premiership. Na starcie dwie najlepsze drużyny: Belle Vue Acces i Sheffield Tigers z Tobiaszem Musielakiem w składzie.

Drużyny Sheffield Tigers i Belle Vue Aces nie miały większych problemów z pokonaniem w półfinałach swoich rywali. Tygrysy okazały się zdecydowanie lepsze od Wolverhampton Wolves, natomiast ekipa z Manchesteru odprawiła z kwitkiem Ipswich Witches.

Dla Sheffield Tigers start w finale Premiership będzie pierwszym w historii tego klubu. Z kolei Belle Vue Aces na mistrzostwo czeka już 29 lat. Po drodze były inne sukcesy, m.in. wicemistrzostwa kraju (ostatnie w roku 2016).

Obie drużyny stoją zatem przed szansą na napisanie nowej historii. Tygrysy o złoto powalczą z reprezentantem Polski - Tobiaszem Musielakiem. Wychowanek Unii Leszno jest etatowym zawodnikiem Sheffield i miał duży wkład w awans jego drużyny do finału rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO Martin Vaculik: To był najdroższy defekt w mojej karierze. Poczułem się znokautowany

Tygrysy zrobią wszystko, by po raz pierwszy w historii klubu zdobyć mistrzostwo kraju. - Wiemy, że Belle Vue będzie poważnym i bardzo trudnym rywalem do pokonania. Wiemy, że musimy kontynuować jazdę najlepiej, jak potrafimy, a może nawet podnieść poprzeczkę o kolejny poziom, ponieważ oni będą tak samo przygotowani, jak my - mówił dla sheffield-speedway.com. Simon Stead, menedżer Sheffield.

- Wszyscy jesteśmy gotowi na ten finał, wszyscy desperacko pragniemy dać kibicom Sheffield mnóstwo radości. Belle Vue nie powinno nas lekceważyć, ponieważ jesteśmy gotowi do walki, a nasi chłopcy dadzą z siebie wszystko - dodawał Stead.

Początek spotkania w Manchesterze zaplanowano na godzinę 20:30. Tekstową relację live przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Awizowane składy:

Belle Vue Acces 1. Brady Kurtz 2. Tom Brennan 3. Matej Zagar 4. Charles Wright 5. Robert Lambert 6. Norick Blodorn 7. Jye Etheridge

Sheffield Tigers 1. Jack Holder 2. Lewis Kerr 3. Adam Ellis 4. Kyle Howarth 5. Tobiasz Musielak 6. Justin Sedgmen 7. Connor Mountain

Zobacz także: Nie zdobył złota, ale zasłużył na Szczakiela? Kluby wyrywają sobie zawodników przez wykluczenie Rosjan?

Źródło artykułu: