Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Te dwa kraje będą ze sobą nadal współpracować. To efekt "Speed1future"

Transgraniczna współpraca, która rozpoczęła się w ubiegłym roku pomiędzy Duńczykami i Niemcami będzie kontynuowana. Efektem tych działań jest m.in. projekt Speed1future. W jego ramach młode talenty spotkają się w marcu na campie w Vojens.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Bastian Pedersen Facebook / Na zdjęciu: Bastian Pedersen
Projekt Speed1future kładzie nacisk na szkolenie młodzieży. Począwszy od klasy 85cc, przez 250cc i na 500cc skończywszy. Został zainaugurowany przed rokiem, kiedy to ograniczenia covidowe mocno utrudniały życie niemieckim zawodnikom i klubom.

Teraz, kiedy restrykcje zostały złagodzone współpraca wcale nie wygasa. A wręcz przeciwnie. Efekt jest taki, że w marcu ponad czterdziestu zawodników spotka się na wspólnym Campie w Vojens.

- Przede wszystkim oferujemy pięć dni treningowych, w których poza możliwością jazdy na torze oferujemy trening fizyczny, psychologiczny, a także wskazówki z zakresu diety. Podsumowaniem tego zgrupowania będzie niedzielny sparing obiekcie narodowym - powiedział Jacob Olsen, dyrektor SES - Soenderjylland Elite Speedway.

Niemieccy działacze spodziewają się udziału czterech niemieckich zawodniczek, dzięki czemu mają one zyskać większą uwagę w międzynarodowym środowisku żużlowym.

Współpraca obu stron nie kończy się na młodych talentach. W dłuższej perspektywie Niemcy oraz Duńczycy chcą rozwijać również menadżerów, trenerów i wolontariuszy.

Czytaj także:
Ostatni sezon spisał na straty i chciał zniknąć z żużla
Żywa legenda klubu. "Gdy się jeździło, to żużel był piękną sprawą"

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"


Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>
Czy powinno być więcej międzynarodowych współpracy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Nightmare Wielki Zgłoś komentarz
  O właśnie, Polacy organizują takie campy dla młodzieży z całego świata. Władze żużlowe wprowadziły ligę U24, co wiąże się ze szkoleniem zawodników zagranicznych za które
  Czytaj całość
  płaca polskie kluby! A Duńczycy dogadali się z Niemcami i trzymają to tylko dla siebie. Brawo polskie władze speedwaya dalej finansujcie zagranicę, może wprowadzić jeszcze juniorów obcokrajowców do Ekstra i 1 LŻ, bo w 2 LŻ już są.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×