Żużel. W tym europejskim ośrodku już jeżdżą! Na torze zawodnicy polskich lig

W ostatnią niedzielę stycznia po raz pierwszy w tym roku zawarczały motocykle we francuskim Morizes. Na torze nie zabrakło zawodników, którzy podpisali umowy w polskich ligach. Pojawił się m.in. David Bellego.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
David Bellego WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: David Bellego
W przerwie zimowej fani czarnego sportu muszą zadowolić się śledzeniem rozgrywek w Australii oraz w Nowej Zelandii. Za sprawą Francuzów przerwa między sezonowa w Europie jest jednak znacznie krótsza.

Już w przyszłym miesiącu ruszy tamtejsza Ligue Nationale de Speedway, a w minioną niedzielę odbył się pierwszy trening w tym roku. Działacze Morizes Moto Club stanęli na wysokości zadania, by przygotować należycie owal, a zawodnicy z tego skorzystali w stu procentach.

Na obiekcie położonym w regionie Nowej Akwitanii pojawiła się liczna grupa jeźdźców. Wśród nich byli m.in. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz), Steven Goret (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz), czy również Lukas Fienhage (WTS Sparta Wrocław).

To jednak nie wszyscy, którzy wykorzystali dobrą aurę w Morizes. Na obiekcie, gdzie 26 lutego rozpocznie się walka o awans do finału ligi francuskiej próbne kółka kręcili również m.in.: Philippe Berge, Steven Labouyrie, Tino Bouin i Gaetan Stella. Była również przedstawicielka płci pięknej, Audrey Dupuy.

ZOBACZ Darcy Ward szczerze o porównaniach z Bartoszem Zmarzlikiem. "Od 2016 roku walczylibyśmy o tytuły"

Czytaj także:
Ostatni sezon spisał na straty i chciał zniknąć z żużla
Żywa legenda klubu. "Gdy się jeździło, to żużel był piękną sprawą"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy będziesz śledził/a, co się dzieje na francuskich torach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×