Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Wygrał polską ligę, ale na medal czeka już 4,5 miesiąca!

25 września PSŻ Poznań awansował do 1. Ligi. Na ceremonii dekoracji zabrakło Roberta Chmiela, który swój medal miał odebrać w późniejszym czasie. Od finałowego meczu 2. Ligi minęło już 4,5 miesiąca. Zawodnik nadal nie ma medalu.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Robert Chmiel WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Robert Chmiel
Bez Roberta Chmiela w składzie PSŻ Poznań rywalizował w finałowym dwumeczu 2. Ligi Żużlowej. Zawodnik został odstawiony przez trenera Tomasza Bajerskiego po niezbyt udanej rundzie zasadniczej. Mimo wszystko w całym sezonie odjechał dziesięć spotkań w barwach Skorpionów i miał swój wkład w awans drużyny do 1. Ligi.

Finałowy mecz rewanżowy na torze w Opolu rozegrany został 25 września. Roberta Chmiela na tym spotkaniu zabrakło, dlatego też medal za zwycięstwo w lidze miał odebrać nieco później. Ostatecznie przyszło mu czekać cztery i pół miesiąca.

- Ze względu na moją nieobecność na finałowym meczu w Opolu nie otrzymałem medalu. Później okazało się, że wyrobiono za mało sztuk - mówi Chmiel w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ Żużel. Piotr Pawlicki grzmi po słowach tunera. "Nie zachował się wobec mnie fair!"

Po zakończonych rozgrywkach prezes PSŻ Poznań kilkukrotnie kontaktował się z Chmielem. Jakub Kozaczyk uspokajał, że gdy tylko klub otrzyma medal, to od razu prześle go zawodnikowi.

- 2 lutego dostałem maila, w którym poproszone mnie, bym wskazał adres, na który mają przysłać medal. Teoretycznie powinienem już go dostać, ale nadal go nie mam. Obiecano mi jednak, że w końcu go dostanę. Kiedy? To już pytanie nie do mnie - dodaje zawodnik, który na sezon 2023 związał się kontraktem z OK Bedmet Kolejarzem Opole.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Marcinem Czaińskim, wiceprezesem PSŻ. Okazuje się, że klub z Poznania przesyłkę z medalami od PZM otrzymał dopiero kilka dni temu. - W tym tygodniu otrzymaliśmy paczkę z medalami od PZM. Teraz właśnie adresujemy przesyłkę do Roberta. Dzisiaj wyślemy kurierem i w najbliższych dniach Robert dostanie swój medal - powiedział nam Czaiński.

Kilka minut po publikacji naszego artykułu Robert Chmiel poinformował nas, że dostał wiadomość od jednej z firm kurierskich, że paczka z Poznania jest już w drodze.

Zobacz także:
Były prezes nie zgadza się z karą dla Unii Leszno
Zgrupowania kadry za granicą zamiast w Polsce?

Czy jesteś zaskoczony, że Robert Chmiel tak długo musi czekać na swój medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×