Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Nie szczędzą słów krytyki wobec tego klubu. Rykoszetem oberwą inne zespoły

Nie milkną echa wycofania się Masarny Avesta z Bauhaus-Ligan z powodu problemów finansowych. Na zachowanie działaczy narzekają nie tylko pokrzywdzeni zawodnicy, ale i przedstawiciele innych ośrodków.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Krzysztof Buczkowski WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski
Masarna Avesta nie wystartuje w tym roku w Bauhaus-Ligan. Jest to efekt długów, które po sezonie 2022 sięgnęły miliona szwedzkich koron! Działacze mieli czynić starania, aby uporządkować finanse, ale udało się spłacić jedynie kroplę w morzu potrzeb.

Ostatecznie zdecydowano, że Masarna nie pojedzie w rozgrywkach ligowych i będzie musiała zacząć budować swoją siłę od nowa.

To złą informacja nie tylko dla kibiców i zawodników. Nie da się ukryć, że to też zły wizerunek dla całego żużla w Szwecji.

Tym bardziej że jedenaście miesięcy temu zbankrutował inny ośrodek, Vetlanda Speedway. - Oczywiście, że to zły PR dla naszego sportu. Jest połowa lutego i zmieniają nam się teraz warunki ligowe. Masarna może walczyła o nic, ale rozmawialiśmy z klubami wcześniej, między innymi o sprzedaży karnetów. To będzie duży cios dla klubów - mówi cytowany przez speedwayfans.se, Jerker Eriksson, menadżer Eskilstuna Smederna.

ZOBACZ Żużel. Piotr Pawlicki grzmi po słowach tunera. "Nie zachował się wobec mnie fair!"

Wiceprezes Elit Speedway Sveriges, Mikael Holmstrand w rozmowie z WP SportoweFakty nie ukrywał, że ma wątpliwości, czy zawodnicy odzyskają należne im pieniądze. - Doprowadzili klub na dno, schrzanili wszystko. Właściwie, to nie wiem, co robili. Nie wzięli na pewno na siebie odpowiedzialności za taką sytuacje i to trzeba otwarcie podkreślać! Nie jestem odpowiednią osobą, by komentować ich finanse, ale wydaje się, że w ostatnich latach było tam trochę dzikiego zachodu - dodał Eriksson.

Barw Masarny w sezonie 2022 w przynajmniej jednym biegu reprezentowali: Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki, Kacper Gomólski, Antonio Lindbaeck, Rohan Tungate, Philip Hellstroem-Baengs, Jan Kvech, Francis Gusts, Tim Soerensen, Eddie Bock oraz Aleks Lundquist.

Czytaj także:
Złe wieści dla reprezentantów Polski
Skłamał, bo nie chciał być odesłany na motorynkę

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
 • Asphodell Zgłoś komentarz
  No proszę a zasralki mają długi na kilka lat wstecz i grają sobie w najlepsze śmiejąc się z kolejnych wyroków w BAT. A jeden naczelny demagog z myszogrodu śmie nawet twierdzić, że
  Czytaj całość
  płacenie komuś po 2 latach to norma:)
  • _ Zgłoś komentarz
   R.I.P.(*)
   • _ Zgłoś komentarz
    Kacperek(*)
    • JackGW Zgłoś komentarz
     Ten sport niestety zbankrutował. Wbrew temu co się wydaje naszym działaczom, to właśnie oni wykończyli żużelek... :(
     • falubert Zgłoś komentarz
      Rozgrywki ligowe w Angli, to już od dawna kicha, teraz do tego samego zmierza Szwecja, w której do tej pory, obok naszej ligi, tamtejsza prezentowała jakiś przyzwoity poziom. Gdzie indziej
      Czytaj całość
      żużel funkcjonuje jeszcze normalnie? Ten sport umiera na naszych oczach, niestety.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×