Znany influencer odbył trening na żużlu. Zobacz, jak sobie poradził

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Tristan / Na zdjęciu: youtuber Tristan podczas treningu
YouTube / Tristan / Na zdjęciu: youtuber Tristan podczas treningu
zdjęcie autora artykułu

Francuski influencer "Tristan" wziął udział w ubiegłym roku w treningu na motocyklu żużlowym. Nie był to jego pierwszy kontakt z motorsportem, ale dla samego speedwaya była to spora reklama.

W tym artykule dowiesz się o:

Sport żużlowy jest popularny tak naprawdę tylko w kilku krajach. W wielu miejscach, gdzie ścigają się w lewo traktowany jest, jak niszowa dyscyplina. Ba, zdarzają się przypadki, kiedy mimo ogromnych sukcesów reprezentantów tego kraju, przeciętny mieszkaniec nie ma pojęcia, o czym mowa.

Tak jest m.in. w przypadku Francji, gdzie najpopularniejsze są piłka nożna oraz rugby. Żużlowcy jednak się nie poddają i własnymi sposobami starają się zaciekawić rodaków sportem, który na co dzień uprawiają.

Najlepszym przykładem jest postępowanie młodego Tino Bouina. Junior wysłał maila do jednego z najbardziej znanych influencerów w ojczyźnie, Tristana Defeuillet-Vanag, a ten przyjął jego zaproszenie.

Przejmująca deklaracja Kudriaszowa. Mówi o oddawaniu pieniędzy ze zbiórki i kosztach leczenia

Dla "Tristana" nie była to pierwsza styczność z motorsportem, bo w przeszłości nagrywał materiały podczas jazdy na crossie, czy też sidecarcross.

25-latek uczył się żużlowego rzemiosła w ekspresowym tempie pod okiem wspomnianego Bouina, a także Dimitriego Berge i Stephane Tresarrieu, a to wszystko na obiekcie w Morizes.

Panowie, bo oprócz Tristana pojawił się także jego kolega Dylou w ramach dwugodzinnych zajęć "Practice Makes Perfect" poznali tajniki żużla, a także nauczyli się go od podstaw - jak wystartować, wejść w wiraż i pokonać chociażby jednego okrążenie. Zwieńczeniem był wyścig pomiędzy przyjaciółmi.

W nim zdecydowanie lepiej wypadł Tristan, który po dobrym wyjściu ze startu śmielej odkręcał manetkę gazu i miał mniejsze problemy z półpłynną jazdą. W pewnym momencie na jego liczniku pojawiła się prędkość 82 km/h. Oczywiście był to daleki rezultat od tego, jakie osiągają żużlowcy, ale jak na naukę w zaledwie dwie godziny warto podkreślić odwagę youtubera.

Nagranie w serwisie YouTube odtworzono już prawie 400 tysięcy razy (stan na 20.02 - dop. red.), a sam Tristan ma ok. 925 tysięcy subskrybentów.

Czytaj także: To oni za kilka lat mogą stanowić o sile Stali Gorzów Jeszcze nie zadebiutował, a kibice już zachwyceni. To będzie strzał w "10"?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty