Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Wprowadzają nowość w rozgrywkach ligowych. "To przyszłość!"

Od nowego sezonu na brytyjskich torach zawodnicy będą ścigać się z transponderami. Prezes żużla na Wyspach nie ukrywa, że to rozwiązanie jest przyszłością i czymś, co być w żużlu musi.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
mecz Championship / Na zdjęciu: mecz Championship
Promotorzy brytyjskiego żużla spotkali się niedawno z przedstawicielami holenderskiej firmy MYLAPS, by porozmawiać na temat prac nad dostosowaniem ich technologii do rozgrywek SGB Premiership oraz SGB Championship.

- Mieliśmy cały dzień pracy nad tym, by spróbować je uporządkować. Chcielibyśmy je wprowadzić w tym roku - wyjaśnia Rob Godfrey w rozmowie ze "Speedway Star".

Szef brytyjskiego żużla przyznaje, że początki transponderów w czarnym sporcie nie są łatwym rozwiązaniem, ale czymś nad czym warto pracować na dłuższą metę.

- Na tym etapie nie wywieramy na sobie presji, ale jest nadzieja, że to będzie gotowe. Wciąż jednak przed nami dużo pracy, więc czynimy stałe kroki. Między innymi w ostatnim czasie, kiedy to odbywały się pierwsze treningi - dodał Godfrey.

Przejmująca deklaracja Kudriaszowa. Mówi o oddawaniu pieniędzy ze zbiórki i kosztach leczenia

- MYLAPS nie jest czymś nowym. Używam go w swoim stock-carsie w Scunthorpe i jest to bardzo niezawodne urządzenie. Pasuje do wielu sportów, ale trzeba go odpowiednio dopasować. I dla żużla jest to największe wyzwanie. Cała reszta jest potem prosta - skomentował działacz.

Rob Godfrey przyznał, że w marcu i kwietniu będą odbywać się kolejne testy, a plan zakłada, aby w maju już wszystko było sprawne. - Kibice będą mogli pobrać aplikację i śledzić w ten sposób mecze, które odbywają się w naszym kraju. Ponadto, ile razy widzieliśmy, że niewłaściwy zawodnik został wskazany w roli zwycięzcy wyścigu? To się już nie powtórzy. MYLAPS zapewni nam również prędkość motocykla na każdym okrążeniu, a rekordy torów będą wskazywać większą dokładność. Na przykład zamiast 62,3 teraz będzie 62,3752 - opowiedział działacz.

Czytaj także:
Tyle mu wystarczyło, by przekonać do siebie mistrza Polski
To może być rewolucja w szkoleniu!

Co sądzisz o pomyśle transponderów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Nightmar Wielki Zgłoś komentarz
  "zamiast 62,3 teraz będzie 62,3752" to mnie przekonuje ha ha ha. Do czego kibicowi wiedza o szybkości, jeśli nie przekłada się to na skuteczność jazdy? Może to dla trenerów i
  Czytaj całość
  sędziego przydatny gadżet.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×