Żużel. Oglądaj magazyn PGE Ekstraligi. Maksym Drabik opowie o transferze do Włókniarza!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Maksym Drabik
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Maksym Drabik
zdjęcie autora artykułu

Przejście Maksyma Drabika do Włókniarza Częstochowa to jeden z najciekawszych ruchów minionego okna transferowego. O kulisach swojego powrotu do macierzy opowie sam zainteresowany w naszym najnowszym Magazynie PGE Ekstraligi.

Maksym Drabik licencję żużlową uzyskał jako zawodnik Włókniarza Częstochowa, jednak nigdy nie było mu dane zadebiutować w barwach tego klubu w rozgrywkach ligowych. Przez perypetie związane z częstochowskim żużlem w latach 2014-2015, gdy na dobre zaczynała się kariera Drabika, ten musiał szukać możliwości rozwoju w innych ośrodkach.

Prędzej czy później wydawało się jednak pewne, że trafi on do pierwszego składu Lwów. To był zresztą jeden z celów Michała Świącika, od samego początku, gdy objął stanowisko prezesa we Włókniarzu i nigdy tego nie ukrywał. Plany związane z pozyskaniem Maksyma Drabika udało mu się zrealizować w zeszłym roku.

O tym czym i w jaki sposób Michał Świącik przekonał zawodnika do przenosin do Włókniarza opowie nam Maksym Drabik w Magazynie PGE Ekstraligi. To jeden z głośniejszych transferów, wszak żużlowiec opuścił zespół Motoru Lublin, z którym sięgnął w 2022 roku po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Dudek, Holder i Ferdinand gośćmi Musiała

Transfer Drabika wzbudza dodatkowe emocje i pytanie, jak zawodnik sobie z nimi poradzi. Co czuje przed debiutem przed częstochowską publicznością i czy jego zdaniem będzie ona wobec niego bardziej wymagająca od wrocławskiej czy lubelskiej? Ponadto, w trakcie zeszłego sezonu Maksym Drabik zdecydował się też na zmianę silników. Zrezygnował z tych serwisowanych przez Ryszarda Kowalskiego, a postawił na duńską stajnię Flemminga Graversena. Co skłoniło go do takiej decyzji?

Jeden z najciekawszych wątków dotyczyć będzie postawy zawodnika podczas rozmów z dziennikarzami. Maksym Drabik wypowiada się w nietuzinkowy sposób i dowiemy się, czym to jest spowodowane. Może to wszystko dlatego, że najzwyczajniej w świecie męczą go media i wystąpienia publiczne? Oczywiście nie zabraknie też oceny składu Włókniarza, a także kilku słów dotyczących zgrupowania, na którym obecnie przebywa częstochowska drużyna.

Barwy klubowe w przerwie między sezonami zmienił również Gleb Czugunow. On z kolei wyjawi szczegóły odejścia z Betard Sparty Wrocław i przejścia do ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. W zespole tym jest nadwyżka seniorów i najprawdopodobniej jeden z nich zostanie wypożyczony do innego klubu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Jak Czugunow jest nastawiony do walki o miejsce w podstawowym składzie ekipy Janusza Ślączki?

Ponadto gościem w programie będzie Anita Mazur, dziennikarka stacji Eleven Sports. Opowie ona o tym, jakie nowości czekają na kibiców podczas transmisji z PGE Ekstraligi, zdradzi kulisy prezentacji grudziądzkiego GKM-u, której była prowadzącą, a także oceni szanse klubów z Grudziądza i Częstochowy w nadchodzących rozgrywkach.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 9 marca o godzinie 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty