Żużel. Startuje sezon w Wielkiej Brytanii. Pierwsze występy reprezentantów Polski

Kiedyś była to najlepsza liga świata. Teraz SGB Premiership podnosi się z kolan, a w marcu odbędą się pierwsze jej mecze. Będzie też spora dawka towarzyskiego ścigania. Udział wezmą w nich m.in. Polacy.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Tobiasz Musielak na pierwszym planie WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak na pierwszym planie
Daniel Bewley, Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen, Jason Doyle. To tylko część z wielu gwiazd światowego speedwaya, które w sezonie 2023 wystartują w SGB Premiership.

Część z nich na brytyjskich torach zobaczymy bardzo szybko, bo pierwsze mecze ligowe są zaplanowane na przyszły tydzień!

Jednak nim ligowa karuzela zacznie się kręcić, to odbędą się dwa turnieje towarzyskie. W niedzielę w Redcar czeka nas jubileusz Stuarta Robsona, a nazajutrz Memoriał Petera Cravena.

19 marca - Testimonial Stuarta Robsona (Redcar)
Otwarcie sezonu na Wyspach Brytyjskich czeka nas z ciekawą obsadą, w której na pewno wyróżnia się pięć nazwisk. Największą gwiazdą wydarzenia będzie uczestnik cyklu Grand Prix, Fredrik Lindgren. Z nowym nabytkiem Motoru Lublin pościgają się m.in. Niels Kristian Iversen, Nicolai Klindt, Sam Masters, czy Chris Harris.

ZOBACZ WIDEO: Gleb Czugunow stracił miejsce w składzie. Jako przyczynę podał stan psychiczny i brak zaangażowania

Obsada: Simon Lambert, Nicolai Klindt, Ryan Douglas, Chris Harris, Jordan Jenkins, Daniel King, Paule Starke, Lee Complin, Charles Wright, Tom Brennan, Sam Masters, Paul Stare, Fredrik Lindgren, Leon Flint, Justin Sedgmen, Kyle Howarth, Archie Freeman, Kyran Lyden

20 marca - Memoriał Petera Cravena (Manchester)
Turniej w Manchesterze będzie bardzo mocno obsadzony, bo czekają nas pojedynki trzech byłych mistrzów świata - Jasona Doyle'a, Nickiego Pedersen i Chrisa Holdera. Dla Duńczyka będzie to pierwsza konfrontacja z rywalami po paskudnej kontuzji. Gospodarze ściągają na ten wieczór swoje największe gwiazdy z Danielem Bewleyem na czele. Nie zabraknie też polskich akcentów - Krzysztofa Kasprzaka i Tobiasza Musielaka.

Obsada: Matej Zagar, Jaimon Lidsey, Krzysztof Kasprzak, Michael Palm Toft, Tom Brennan, Max Fricke, Fredrik Lindgren, Charles Wright, Brady Kurtz, Tobiasz Musielak, Norick Blodorn, Daniel Bewley, Jason Doyle, Robert Lambert, Nicki Pedersen, Chris Holder

23 marca - SGB Premiership (Sheffield Tigers vs. Belle Vue AcesIpswich Witches vs. Peterborough Panthers)
Kiedy w Polsce na ligową inaugurację trzeba czekać dwa-trzy tygodnie od pierwszych sparingów, tak w Wielkiej Brytanii zaledwie kilka dni. Już w czwartek taśma pójdzie w górę w Sheffield oraz w Ipswich. Ci pierwsi podejmą Asy z Manchesteru, co oznacza, że Musielak na dzień dobry Premiership sprawdzi formę m.in. Daniela Bewleya, Jaimona Lidseya, czy Brady'ego Kurtza. Jason Doyle oraz Emil Sajfutdinow gościć będą z kolei Nickiego Pedersena i brytyjsko-duński zespół z Peterborough.

Sheffield Tigers: Jack Holder, Tobiasz Musielak, David Bellego, Lewis Kerr, Kyle Howarth, Daniel Gilkes, Adam Ellis
Belle Vue Aces: Daniel Bewley, Brady Kurtz, Charles Wright, Jaimon Lidsey, Norick Bloedorn, Tom Brennan, Jake Mulford

Ipswich Witches: Jason Doyle, Keynan Rew, Daniel King, Erik Riss, Emil Sajfutdinow, Danyon Hume, Joe Thompson
Peterborough Panthers: Nicki Pedersen, Hans Andersen, Niels K. Iversen, Ben Basso, Ben Cook, Richie Worrall, Jordan Jenkins

24 marca - Tyne Tees Trophy (Middlesbrough, Redcar Bears vs. Newcastle Diamonds Select)
Mecze tych dwóch drużyn to stały punkt brytyjskiego kalendarza. Kibice zastanawiali się, co z wydarzeniem, skoro ekipa Diamentów wycofała się z rozgrywek ligowych. Promotorzy ustalili jednak, że goście przybędą na The Ecco Arenę składem zmontowanym specjalnie na to wydarzenie.

25 marca - Ben Fund Bonanza (King's Lynn)
Turniej charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na fundację wspierającą żużlowców w potrzebie. Z pomocy organizacji korzystało wielu uczestników tego wydarzenia, stąd też z chęcią przyjeżdżają oni na te zawody. W tym roku impreza zagości w King's Lynn, a gościem specjalnym będzie Fredrik Lindgren. Dla Szweda to jeden z kilku zaplanowanych występów na Wyspach. W obsadzie jest również Polak, Krzysztof Kasprzak.

Obsada: Fredrik Lindgren, Simon Lambert, Daniel King, Connor Mountain, Lewis Kerr, Michael Palm Toft, Steve Worrall, Charles Wright, Tom Brennan, Kyle Howarth, Richie Worrall, Ben Barker, Jacob Thorssell, Paul Starke, Justin Sedgmen, Krzysztof Kasprzak
Krzysztof Kasprzak na brak jazdy narzekać nie będzie Krzysztof Kasprzak na brak jazdy narzekać nie będzie
26 marca - Testimonial Sama Mastersa (Wolverhampton) Jeden z bohaterów hitów transferowych w polskiej lidze nadrabia zaległości i organizuje jubileusz. W 2020 roku Australijczyk świętował 10-lecie startów w Wielkiej Brytanii, ale pandemia COVID-19 storpedowała jego plany. Później też nie było mu łatwo przeprowadzić turniej, ale dzień ten nadszedł w końcu w marcu 2023 roku. Największym nazwiskiem w stawce, jest z pewnością Jason Doyle, a oprócz niego na Monmore Green pojawią się, chociażby Max Fricke, Chris Harris, Rohan Tungate, czy Fredrik Lindgren.

Obsada: Luke Becker, Ryan Douglas, Jason Doyle, Jye Etheridge, Max Fricke, Chris Harris, Fredrik Lindgren, Sam Masters, Nick Morris, Scott Nicholls, Josh Pickering, Rory Schlein, Justin Sedgmen, Jacob Thorssell, Rohan Tungate

27 marca - SGB Premiership (Peterborough Panthers vs. Ipswich Witches, Belle Vue Aces vs. Sheffield Tigers)
Kolejne ligowe starcie w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem Pantery i Wiedźmy zmierzą się na obiekcie w Peterborough. Do Sheffield przyjedzie z kolei Belle Vue Aces.

Belle Vue Aces: Daniel Bewley, Brady Kurtz, Charles Wright, Jaimon Lidsey, Norick Bloedorn, Tom Brennan, Jake Mulford
Sheffield Tigers: Jack Holder, Tobiasz Musielak, David Bellego, Lewis Kerr, Kyle Howarth, Daniel Gilkes, Adam Ellis

Peterborough Panthers: Nicki Pedersen, Hans Andersen, Niels K. Iversen, Ben Basso, Ben Cook, Richie Worrall, Jordan Jenkins
Ipswich Witches: Jason Doyle, Keynan Rew, Daniel King, Erik Riss, Emil Sajfutdinow, Danyon Hume, Joe Thompson

29 marca - Testimonial Stevena Worralla (Poole)
Kolejny zawodnik z jubileuszem na Wyspach Brytyjskich. Ta impreza będzie miała charakter meczu towarzyskiego, w którym zmierzą się mistrzowie SGB Premiership - Belle Vue Aces z najlepszą drużyną Championship - Poole Pirates. Nie zabraknie również gości specjalnych. Steve Worrall do ścigania w Poole zaprosił m.in. Antonio Lindbaecka i Mateja Zagara.

Belle Vue Aces: Charles Wright, Tom Brennan, Norick Bloedorn, Jye Etheridge, Richie Worrall, Rory Schlein, Matej Zagar
Poole Pirates: Antonio Lindbaeck, Daniel King, Richard Lawson, Kyle Newman, Ben Cook, Zach Cook, Steve Worrall

29 marca - Sparing: Oxford Cheetahs vs. Swindon Robins Select (Oxford)
W Wielkiej Brytanii mecze sparingowe nie są popularne. Najczęściej, jeśli takowe się odbywają, to i tak nadaje im się jakiejś rangi. W Oxfordzie dojdzie jednak do typowej towarzyskiej potyczki. Sporą gratką dla fanów Gepardów będzie z pewnością przyjazd byłego mistrza świata, Jasona Doyle'a.

Oxford Cheetahs
: Sam Masters, Lewis Kerr, Scott Nicholls, Cameron Heeps, Jordan Jenkins, Henry Atkins, Luke Killeen
Swindon Robins Select: Jason Doyle, Adam Ellis, Troy Batchelor, Anders Rowe, Claus Vissing, Jack Smith, Sam Hagon

30 marca - Premiership Knock Out Cup (King's Lynn Stars vs. Sheffield Tigers, Leicester Lions vs. Ipswich Witches
Przedostatni dzień marca, to pierwsza rywalizacja w ramach ligowego pucharu. Pierwsze konfrontacje Premiership Knock Out Cup odbędą się w King's Lynn oraz w Leicester. W północno-zachodniej części hrabstwa Norfolk ekipa Kasprzaka zmierzy się z Tobiaszem Musielakiem i spółką, więc czeka nas pierwszy polski wieczór na Wyspach.

King's Lynn Stars: Krzysztof Kasprzak, Frederik Jakobsen, Nicolai Klindt, Josh Pickering, Thomas Joergensen, Michael Palm Toft, Jason Edwards
Sheffield Tigers: Jack Holder, Tobiasz Musielak, David Bellego, Lewis Kerr, Kyle Howarth, Daniel Gilkes, Adam Ellis

Leicester Lions: Max Fricke, Chris Harris, Richard Lawson, Nick Morris, Justin Sedgmen, Jake Allen, Dan Thompson
Ipswich Witches: Jason Doyle, Keynan Rew, Daniel King, Erik Riss, Emil Sajfutdinow, Danyon Hume, Joe Thompson

31 marca - SGB Championship (Redcar Bears vs. Berwick Bandits)
W marcu ruszy również pierwszoligowa rywalizacja. Inauguracja Championship ma się odbyć w Middlesbrough, gdzie spotkają się Niedźwiadki z Bandytami z Berwick. Tym samym czeka nas ściganie Charlesa Wrighta i Daniela Kinga z Rorym Schleinem i Leonem Flintem.

Redcar Bears: Erik Riss, Charles Wright, Danyon Hume, Daniel King, Jason Edwards, Jake Mulford, Connor Bailey
Berwick Bandits: Leon Flint, Thomas Joergensen, Jye Etheridge, Jonas Knudsen, Nathan Stoneman, Rory Schlein, Connor Coles

Czytaj także:
Kobieta z kontraktem w klubie PGE Ekstraligi. Oto co mówi o historycznej chwili
Kibice grzmią, że okradli go ze srebra. "Nawet nie widział tego wypadku"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy będziesz śledził brytyjski speedway?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×