Żużel. Niespodziewany kontrakt młodego juniora ebebe PSŻ-u Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Kacper Teska przed Szymonem Ludwiczakiem
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Kacper Teska przed Szymonem Ludwiczakiem
zdjęcie autora artykułu

Speedway Bundesliga wraca do ścigania w formacie ligowym. Kluby intensywnie pracują nad zbudowaniem możliwie najlepszych składów. W ostatnich dniach pochwalono się kolejnymi umowami.

Kluby, które w sezonie 2023 będą rywalizować o Drużynowe Mistrzostwo Niemiec do końca lutego miały czas, aby zarejestrować pierwszych zawodników. Dzień później każda drużyna musiała przedstawić pięć wybranych nazwisk (znajdziesz je TUTAJ).

Zastrzeżono wówczas, że w składzie jednej drużyny może się znaleźć maksymalnie czternaście nazwisk. W efekcie kluby, co jakiś czas odkrywają kolejne karty.

Czterema nowymi zawodnikami pochwalił się MSC Brokstedt. Do drużyny dołączyło trzech krajowych zawodników - Max Dilger, Marius Hillebrand i Lukas Fienhage.

Czwarte nazwisko jest dosyć zaskakujące, bo jest to młody Polak - Kacper Teska. Junior z Leszna, który ma w tym roku zdobywać punkty dla ebebe PSŻ-u Poznań dopiero uczy się żużlowego rzemiosła i na pewno jego obecność w klubie ze Speedway Bundesligi jest nieoczekiwanym ruchem.

Swoimi ruchami zaskoczył również klub z Olching. Do Nicolaia Klindta oraz Martina Smolinskiego dołączył junior Trans MF Landshut Devils - Julian Bielmeier oraz reprezentant Austrii, Daniel Gappmaier.

Czytaj także: Kobieta z kontraktem w klubie PGE Ekstraligi. Oto co mówi o historycznej chwili Kibice grzmią, że okradli go ze srebra. "Nawet nie widział tego wypadku"

ZOBACZ WIDEO: Gleb Czugunow stracił miejsce w składzie. Jako przyczynę podał stan psychiczny i brak zaangażowania

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)