Żużel. Wicemistrzowie Polski wprowadzają plan "B". Jadą na zagraniczne treningi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Martin Vaculik i Szymon Woźniak
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Martin Vaculik i Szymon Woźniak
zdjęcie autora artykułu

Pogorszenie warunków atmosferycznych i niemożliwość przygotowania toru w Gorzowie Wielkopolskim spowodowała, że ebut.pl Stal jedzie za granicę. Tam też uda się Motor Lublin, ale ten do lat 24.

W tym artykule dowiesz się o:

Stanisław Chomski w rozmowie z gorzowskie.pl przyznał, że jego podopieczni mieli wyjechać na swój tor już 10 marca. Pogorszenie warunków atmosferycznych zepsuło jednak plany sztabu szkoleniowego ebut.pl Stali Gorzów.

Sami zawodnicy nie chcieli czekać na poprawienie pogody i zdecydowali, że przygotowania do sezonu rozpoczną na zagranicznych torach.

I tak oto Anders Thomsen ma za sobą jazdy w węgierskim Debreczynie, gdzie brał udział w zgrupowaniu reprezentacji Danii, Szymon Woźniak i Oskar Paluch trenowali w słoweńskim Krsko, z kolei Martin Vaculik wybudził ze snu obiekt w swojej ojczyźnie, czyli w Zarnowicy.

ZOBACZ WIDEO: Gleb Czugunow stracił miejsce w składzie. Jako przyczynę podał stan psychiczny i brak zaangażowania

I to właśnie Słowacja będzie miejscem zgrupowania wicemistrza Polski. Zawodnicy ebut.pl Stali potrenują tam 18 i 19 marca. Jeśli pogoda dopisze, to Stalowcy na swoim obiekcie pojawią się zaraz po powrocie do kraju.

Stal nie będzie jedyną polską ekipą w Zarnowicy. Jedzie tam również Motor Lublin, ale formacja do 24. roku życia, która będzie ścigać się w U-24 Ekstralidze. W jej skład wchodzi m.in. Jakub Valković, a gospodarze zapowiadają, że przez dwa dni na ich torze pojawi się około czternastu zawodników.

Czwartkowy i piątkowy trening zaplanowano od godziny 10 do 14. Jazdy gorzowian przewidywane są z kolei - w sobotę od 10 do 13 i w niedzielę od 14 do 16.

Czytaj także: Kobieta z kontraktem w klubie PGE Ekstraligi. Oto co mówi o historycznej chwili Kibice grzmią, że okradli go ze srebra. "Nawet nie widział tego wypadku"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty