Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. To będzie inny tor w Świętochłowicach. Koniec z nudą

Za kilka tygodni zakończą się prace budowlane na stadionie w Świętochłowicach. Powstanie tam zupełnie nowy tor. Prezes Śląska Krzysztof Sichma zapewnia, że widowiska mają być ciekawsze niż w przeszłości.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
tor w Świętochłowicach Facebook / Śląsk Świętochłowice / Na zdjęciu: tor w Świętochłowicach
Prace na torze w Świętochłowicach trwają już od kilku miesięcy. Powstał tam zupełnie nowy owal, na którym początkowo trenować mają adepci szkółki Śląska Świętochłowice, a później organizowane mają być zawody. W dalekosiężnych planach jest także start w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej.

I choć fani w Świętochłowicach z niecierpliwością oczekują na to, aż znów żużel zagości w ich mieście, to mają pewne obawy. Te dotyczą m.in. widowiskowości nowego toru. Na poprzednim niewiele się działo, a o losach wyścigu najczęściej decydował start i rozegranie pierwszego łuku.

- Tor jest taki, jaka była możliwość zrobienia. Pogodzenie dwóch sportów, czyli żużel i piłkę nożna było priorytetem. Zdajemy sobie sprawę, że Świętochłowic nie stać na to, by wybudować dwa stadiony. To jest wyciśnięty maks, który dało się zrobić. Tor został poszerzony, wyprofilowany, więc jestem przekonany, że widowiska będą ciekawsze niż w poprzednich latach - powiedział w rozmowie z klubową telewizją prezes Śląska Krzysztof Sichma.

ZOBACZ WIDEO: Gleb Czugunow stracił miejsce w składzie. Jako przyczynę podał stan psychiczny i brak zaangażowania

Jak dodał szef Śląska, tor ma być ukończony w maju. Na poniższych zdjęciach widać, że prace są już mocno zaawansowane. Obiekt ma spełniać wymogi licencyjne nawet PGE Ekstraligi.

- Zrobione jest odwodnienie liniowe. Łącznie z połączeniem pod odbiór wody do zbiorników retencyjnych mieszczących 70 tysięcy litrów. To jest coś, czego nie widać. Do tego dochodzą bandy kinetyczne, czyli pochłaniające energię. Wymieniona jest cała nawierzchnia, wyprofilowany tor. Było dużo pracy w to włożonej i jestem z tego bardzo zadowolony - dodał Sichma.

Co jeszcze zostało do zrobienia? - Budynek musi być ukończony, postęp prac idzie, zostało tylko ukończyć elewację. Jak kibice na otwarciu zobaczą zakres wykonanych prac, to niektórym szczęka opadnie - stwierdził Sichma.

Czytaj także:
Uchodził za talent. Po jednym z upadków musiał przejść sześć operacji
Zdawał licencję za innych. Na tor wrócił w wieku 74 lat

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
 • D76 Zgłoś komentarz
  Pięknie to wygląda, mam nadzieję, że uda mi się tam kiedyś zawitać.
  • mly Zgłoś komentarz
   I tak trzymać. Może jeszcze Wanda wróci, potem wykopać Ziobrę z rządu, odzyskać dawne tereny to i sponsorzy na żużel w Warszawie się znajdą. Zaprosić parę drużyn zagranicznych typu
   Czytaj całość
   Miszkolc, Równe, Debreczyn, może Żarnowica i jak się postaramy to mamy 4 ligi.
   • dawidZG Zgłoś komentarz
    Elegancko!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×