Żużel. Kolizja terminów w kalendarzu. Mecz polskiej ligi odwołany

20 maja miało dojść do ligowego starcia Arged Malesy Ostrów z Enea Falubazem Zielona Góra. Spotkanie jednak zostało odwołane, a spowodowane to jest startem Francisa Gustsa w eliminacjach do SGP2.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Francis Gusts WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Francis Gusts
W trzecią sobotę maja (20.05 - dop. red.) na brak żużlowych emocji narzekać nie będziemy. Na torach w Pardubicach, Krsko oraz w Vojens rozegrane zostaną eliminacje do Speedway Grand Prix 2.

Na ten sam dzień zaplanowano inaugurację Norsk Speedway Ligi oraz kilka imprez towarzyskich.

Na 20 maja w kalendarz sportu żużlowego wpisano również mecz polskiej ligi żużlowej - Arged Malesa Ostrów miała zmierzyć się z Enea Falubazem Zielona Góra.

WP SportoweFakty informowały jednak, że mecz może nie dojść do skutku (więcej TUTAJ), bowiem we wspomnianych kwalifikacjach do mistrzostw świata juniorów udział weźmie reprezentant ostrowskiego klubu, Francis Gusts.

Wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Zbigniew Fiałkowski, przyznał w rozmowie z naszym dziennikarzem, że jeśli Łotysz znajdzie się na liście startowej, to dojdzie do zmiany terminu tej potyczki.

W piątek poinformowano, że mecz został odwołany. Nowego terminu jednak na razie nie ustalono i zostanie on podany w osobnym komunikacie.

Czytaj także:
Kolejne zera mogłyby powiększać jego frustrację. "Chcemy obudzić w nim wilka"
To ich inwestycja w przyszłość. Menadżer o roli 16-latka w składzie Wilków

ZOBACZ WIDEO: Kolejne szczegóły w sprawie Pedersena. Prezes GKM mówi o wynikach badań i odczuciach Duńczyka


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×