Żużel. Kiedy pierwsze zawody w Świętochłowicach? Trzeba się uzbroić w cierpliwość

Jeszcze w czerwcu ma się odbyć pierwszy trening na zmodernizowanym torze w Świętochłowicach. Kiedy rozegrane zostaną pierwsze zawody? Na to trzeba będzie trochę poczekać.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
tor w Świętochłowicach Facebook / Śląsk Świętochłowice / Na zdjęciu: tor w Świętochłowicach
Warte ponad 2,5 mln złotych prace na torze w Świętochłowicach dobiegają końca. Choć trochę się one przeciągnęły i pochłonęły więcej pieniędzy niż wcześniej kalkulowano, to efekt remontu robi wrażenie. Zaniedbany tor zmienił się nie do poznania. To pierwszy i najważniejszy krok, by myśleć o rozwoju żużla w sercu Śląska.

Świętochłowiccy żużlowcy już nie mogą doczekać się powrotu na tor, ale jak podkreślają - jego warunkiem jest zapewnienie zawodnikom maksimum bezpieczeństwa. By myśleć nie tylko o organizacji zawodów, ale i treningów, niezbędna jest pneumatyczna banda.

- Żużel to sport widowiskowy, ale też niebezpieczny. Jednak wszystkie nasze działania skupiają się na tym, by priorytetem było bezpieczeństwo, m.in. poprzez zastosowanie band dmuchanych, co niebawem będzie miało miejsce także w Świętochłowicach - powiedział Krzysztof Sichma, prezes Śląska Świętochłowice.

Na otwarcie toru obok trenerów i zawodników czekają również kibice. Tęskniący za czarnym sportem mieszkańcy pamiętają, gdy całe rodziny chodziły na "Skałkę" oglądać zmagania żużlowców. Kiedy odbędą się pierwsze zawody? Dokładna data jest jeszcze nieznana, ale wiele wskazuje na to, że lato poświęcone zostanie na treningi szkółki i prace nad nawierzchnią toru.

- Wierzę, że już za chwilę wyjdziemy zwycięsko z ostatniego łuku starań o powrót żużla do Świętochłowic i jesienią spotkamy się na torze, dając tym samym powód do wzruszeń i dumy wszystkim kibicom w naszym mieście - dodał prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Czytaj także:
Marek Cieślak mówi, dlaczego Rune Holta jest potrzebny w Orle
Koszmar Cellfast Wilków dopiero się zacznie?! To może zakończyć się spadkiem

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×