Żużel. Był silnym punktem Stali. Wskazał, co zdecydowało

ebut.pl Stal Gorzów rozbiła Fogo Unię Leszno w meczu PGE Ekstraligi (57:33). Formacja seniorów nie miała wręcz słabych punktów. Po zakończeniu spotkania swój występ na antenie Canal+ Sport 5 podsumował Oskar Fajfer.

PS
Oskar Fajfer w kasku czerwonym WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Oskar Fajfer w kasku czerwonym
Do czwartego biegu wszystko wskazywało na wielkie emocje na przestrzeni całego meczu pomiędzy ebut.pl Stalą Gorzów a Fogo Unią Leszno. Po pierwszej serii obie drużyny dzieliły tylko dwa punkty, ale w piątej gonitwie kontuzji doznał Grzegorz Zengota i nie był w stanie kontynuować zawodów.

Od tego momentu Fogo Unia posypała się zupełnie, a Stal Gorzów nie miała w swojej formacji seniorskiej słabych punktów. Najlepiej świadczy o tym fakt, że żaden z seniorów nie zapisał obok swojego nazwiska zera. Stal triumfowała ostatecznie 57:33.

- Szkoda wielka, że Grzesiek złapał kontuzję, bo na pewno byłoby ciekawiej - przyznał na antenie Canal+ Sport 5 Oskar Fajfer, który w niedzielę zanotował osiem punktów i cztery bonusy. - Mam nowe jednostki, których cały czas się uczę. Ostatni czas był dla nas bardzo pracowity, szukaliśmy ustawień. Po serwisie silniki przyszły jeszcze mocniejsze, musieliśmy je doregulować, ale zaczynam się z nimi dogadywać - podsumował.

Umiarkowanie zadowolony ze swojego występu był Damian Ratajczak, który ze względu na kontuzję Zengoty pojawił się na torze aż sześć razy. Zdobył dziewięć "oczek", choć w dwóch ostatnich startach przyjeżdżał na czwartym miejscu.

- Ten wynik jest najlepszy w tym roku indywidualnie - z tego się cieszę. Te dwie śliwki na końcu trochę kłują. Starty są moją piętą Achillesową, cały czas nad tym pracujemy - skomentował.

Oba kluby już za tydzień spotkają się ponownie w żużlowej rywalizacji - tym razem na torze w Lesznie.

Czytaj także:
Żużel. Przerażający upadek w Gorzowie. Jest komunikat Unii Leszno
Żużel. Rekiny niegroźne Diabłom. Dimitri Berge show w Landshut!

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×