Żużel. Zengota poznał diagnozę. Wiadomo, co dalej

W niedzielny wieczór Fogo Unia Leszno przekazała nowe informacje na temat stanu zdrowia Grzegorza Zengoty. W poniedziałek czeka go operacja.

PS
Grzegorz Zengota WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Grzegorz Zengota
Fogo Unia Leszno w rozsypce. Najpierw kontuzji doznał Chris Holder, później junior Nazar Parnicki, a w niedzielę - w meczu z ebut.pl Stalą Gorzów - urazu nabawił się Grzegorz Zengota. Zanim to się wydarzyło, Fogo Unia trzymała kontakt z rywalami. Po wypadku Zengoty Stal całkowicie przejęła inicjatywę.

Przypomnijmy, że do upadku doszło w piątym biegu. Zengota zabierał się na łuku za Martina Vaculika, ale w pewnym momencie motocykl zawodnika Unii postawiło w poprzek i wyrzuciło jeszcze bardziej na zewnętrzną - niemal wprost pod nadjeżdżającego Wiktora Jasińskiego. Zawodnik Stali wpadł w rywala. Kilka minut później pojawiła się informacja o tym, że zawodnik Unii złamał obojczyk.

Zengota trafił do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Te potwierdziły wstępną diagnozę - złamanie prawego obojczyka. "Jutro w Koninie odbędzie się operacja. Po niej będzie można podać więcej szczegółów odnośnie powrotu Zengiego na tor" - przekazał klub w najnowszym komunikacie, opublikowanym w mediach społecznościowych.

Wpis zamieścił też sam poszkodowany. "Będzie dobrze" - napisał z optymizmem.

Czytaj także:
Żużel. Wielkie ściganie w Częstochowie. Zobacz, co zrobił Leon Madsen [WIDEO]
Żużel. Drabik spakował się i wyszedł. Kuriozalne sceny w Częstochowie

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×