Żużel. Fatalne wieści dla polskiego klubu! Kolejny zawodnik jest kontuzjowany

Potwierdziły się pierwsze informacje dotyczące stanu zdrowia zawodnika Arged Malesy Ostrów - Francisa Gustsa. Łotysz na skutek upadku w Szwecji doznał kontuzji, która eliminuje go z jazdy na kilka tygodni.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Francis Gusts WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Francis Gusts
Francis Gusts we wtorkowy wieczór uczestniczył w meczu Bauhaus-Ligan. Dla Łotysza nie był to jednak udany wyjazd, bo na torze pojawiał się dwa razy i nie zapunktował, a dodatkowo nabawił się kontuzji.

W ósmym biegu dnia zawodnik reprezentujący Lejonen Gislaved nadział się na tylne koło Maksyma Drabika i zaliczył upadek. Już pierwsze komunikaty mówiły o urazie ręki, a konkretnie o jej złamaniu.

W środę potwierdziły się wieści płynące w Szwecji. Szczegółowe badania wykazały, że u Gustsa doszło do złamania kości łódeczkowatej nadgarstka.

ZOBACZ WIDEO: Tor w Częstochowie jest za łatwy dla rywali? Kacper Woryna komentuje

To oznacza kilka tygodni przerwy dla Gustsa, a Mariusza Staszewskiego czeka kolejny ból głowy w kontekście budowy meczowej ósemki na kolejne mecze. A warto zaznaczyć, że Gusts niedawno dołączył do ostrowian właśnie w związku z kontuzjami.

Uraz Gustsa oznacza, że zabraknie go na inaugurację Grand Prix 2 w Pradze, która już w najbliższy piątek. Miejsce Francisa Gustsa powinien zająć Nazar Parnicki, ale i on jest obecnie kontuzjowany. Wielce prawdopodobne, że do Pragi uda się wobec tego drugi rezerwowy cyklu, a jest nim Anders Rowe.

Czytaj także:
Sawina wskazał, co trzeba zrobić, by wygrywać w Częstochowie
Fatalny wynik testu przed rundą Grand Prix. Zawodnicy odmówili jazdy!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×