Żużel. Pawlicki nie przestaje zachwycać. Zagrywka Cieślaka nie zdała egzaminu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Przemysław Pawlicki
zdjęcie autora artykułu

Enea Falubaz Zielona Góra niczym walec przejechał się po H.Skrzydlewska Orle Łódź. Liderzy zielonogórzan znów dali o sobie znać. Natomiast w ekipie gości widzieliśmy roszady kadrowe, które... nie dały zbyt wiele.

Noty dla zawodników Enea Falubazu Zielona Góra:

Przemysław Pawlicki 6. Kolejny mecz i kolejny raz starszy z rodu Pawlickich jest niepokonany. Do tego ustanowił nowy rekord toru w Zielonej Górze. Jeżeli utrzyma formę to może zostać najlepszym zawodnikiem na poziomie 1. Ligi Żużlowej od lat.

Rasmus Jensen 5. Tak naprawdę ciężko od niego oczekiwać więcej. Raz dał się objechał Nielsowi Kristianowi Iversenowi. Poza tym prezentował się naprawdę bardzo dobrze i po raz kolejny potwierdził swoją jakość.

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale

Rohan Tungate 5. Kolejny dobry mecz zaliczył Australijczyk. Tym razem na jego koncie było nieco mniej bonusów, ale ponownie był najlepszych pod tym względem w całej drużynie. Kapitan z meczu na mecz odgrywa coraz ważniejszą rolę w zespole.

Luke Becker 3. Jego dorobek nie zachwyca, a sama jazda też jeszcze nie rozpieszcza. Jednakże trzeba pamiętąć, że to dopiero drugi mecz ligowy po dłuższej kontuzji. Z pewnością nie można powiedzieć, iż spisuje się gorzej niż się spodziewano.

Krzysztof Buczkowski 4. Tym razem to on był "najsłabszy" z liderów Enea Falubazu. Nadal jednak prezentował się dobrze. Chociaż w 8. biegu przegrał podwójnie z parą gości i to mogło napędzić rywali. Ostatecznie tak się jednak nie stało.

Dawid Rempała 3. W porównaniu do występu przed tygodniem to prezentował się zdecydowanie lepiej. Wychowanek Unii Tarnów wygrał bieg młodzieżowy i potem znów pokonał juniora gości.

Michał Curzytek 3+. Podobnie jak kolega z drużyny. Objeżdżał juniorów gości. Trzeba jednak powiedzieć, że nie tylko. W 12. biegu objechał Runę Holtę i przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Maksym Borowiak 1. Kolejny mecz, w którym nie pokonał żadnego rywala i nawet nie był blisko. Na jego usprawiedliwienie działa tylko fakt, że pojawił się na torze dopiero w biegu nominowanym.

Noty dla zawodników H.Skrzydlewska Orła Łódź:

Timo Lahti 1. Występ do zapomnienia. Jedyny punkt zdobył na juniorze z Zielonej Góry.

Rune Holta 2. Wyglądało to nieco lepiej niż przed tygodniem. Widać, że zaczyna się coraz pewniej czuć na motocyklu. Ciężko jednak oczekiwać od niego wskoczenia w rolę lidera.

Tomasz Gapiński 3. Dwa biegu z jego udziałem zakończyły się podwójną wygraną gości. Prezentował się zdecydowanie lepiej niż w ostatnim spotkaniu na własnym torze.

Mateusz Tonder 4+. Można było spodziewać się dobrego spotkania w jego wykonaniu, ponieważ jest wychowankiem Falubazu Zielona Góra. Tak też było i pokazał, że na torze przy Wrocławskiej czuje się naprawdę dobrze.

Niels Kristian Iversen 4. Kolejny z byłych zawodników Enea Falubazu, który dobrze się spisał na tym owalu. Ponadto spisał się nieco lepiej niż przyzwyczaił do tego w obecnym sezonie.

Mateusz Dul 1. Nie pokonał żadnego rywala i nawet nie był tego blisko.

Aleksander Grygolec 1. Nie pokonał żadnego rywala i nawet nie był tego blisko.

Jakub Sroka 1. Nie pokonał żadnego rywala i nawet nie był tego blisko.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także: Madsen wygrał zakład z tunerem Zobacz także: Dudek wierzy, że wraca na dobre tory

Źródło artykułu: WP SportoweFakty