Żużel. Trener Arged Malesy nie przebiera w słowach. Surowo ocenił zawody

- Nie spodziewałem się tak marnego występu drużyny. Być może przerwa wybiła nas z rytmu. Mam nadzieję, że to był wypadek przy pracy, a nie coś poważniejszego - mówił po przegranym meczu w Bydgoszczy (56:34) Mariusz Staszewski.

Bogumił Burczyk
Bogumił Burczyk
Mariusz Staszewski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mariusz Staszewski
Kibice zamiast hitu obejrzeli na Sportowej 2 bardzo jednostronne spotkanie. Abramczyk Polonia nie dała szans Arged Malesie i rozbiła przyjezdnych różnicą ponad dwudziestu punktów.

Nie gryzie się w język

Ostrowianie w całym spotkaniu wygrali indywidualnie jedynie dwa wyścigi. Po jego zakończeniu głos zabrał trener gości, Mariusz Staszewski.

- Spotkanie w naszym wykonaniu należy ocenić wyłącznie negatywnie. Pojechaliśmy bardzo słabe zawody. Właściwie za dobry występ można pochwalić tylko Jakuba Krawczyka. Nasz junior pokazał ambicję i wolę walki - mówił trener Arged Malesy.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gollob, Leśniak i Kowalski gośćmi Musiała

Podopieczni Mariusza Staszewskiego rozegrali pierwszy mecz od ponad miesiąca. Właśnie tyle czasu upłynęło od ich ostatniej, nawiasem mówiąc dosyć kontrowersyjnej, domowej porażki z H.Skrzydlewska Orłem (21:26).

- Mam nadzieję, że to był wypadek przy pracy i słabsze spotkanie wynikało z długiej przerwy. Ona na pewno nam nie pomogła, a wręcz wybiła z rytmu meczowego. Nie ma jednak sensu się usprawiedliwiać. Zespół gospodarzy był zdecydowanie mocniejszy. Nie potrafiliśmy znaleźć żadnych rozwiązań, które zdałyby egzamin na tym torze. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa sytuacja, a nie coś poważniejszego - kontynuował szkoleniowiec.

Muszą to poprawić

Wysoką forma zawodników Abramczyk Polonii nie zaskoczyła trenera zespołu z Ostrowa. - Było wiadomo, że po trudniejszych meczach ta drużyna musi wyciągnąć wnioski i lepszy mecz nadejdzie. Szkoda, że akurat stało się to przeciwko nam. Dodatkowo, jak mówię, my mieliśmy długą przerwę. Wszystkie zespoły jeździły, a my nie. Teraz musimy to nadrobić.

W kolejnym meczu Arged Malesę czeka następna trudna przeprawa. Do Ostrowa przyjedzie niepokonany Enea Falubaz Zielona Góra. Zawody zaplanowano na 11 czerwca o godzinie 14:00.

- Nie spodziewałem się tak słabego występu drużyny. Myślałem, że każdy z nas pojedzie lepiej i dołoży kilka punktów więcej do dorobku zespołu. Uważam, że wszyscy znają tor w Bydgoszczy, bo przecież nie wybudowano go wczoraj. Teraz myślimy o nadchodzącym meczu. Dobrze, że rozegramy go na domowym obiekcie. Musimy potrenować, złapać odpowiednie przełożenia i przede wszystkim poprawić starty, bo przy S2 przede wszystkim one były naszą bolączką - podsumował Mariusz Staszewski.

Bogumił Burczyk, dziennikarz WP SportoweFakty

Zobacz także:
ZOOleszcz GKM awansuje do play-offów? "Już nie są głównym faworytem do spadku"
Dziurawa Arged Malesa bez szans w Bydgoszczy. Wiktor Przyjemski znów na medal

Czy Arged Malesa zremisuje lub wygra z Enea Falubazem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×