"Były Rosjanin". Obraził dziennikarza WP, piszą o tym nawet w Moskwie

- Staram się nie wymiotować, jak patrzę na pana - powiedział Gleb Czugunow do redaktora WP Mateusza Puki, a o zachowaniu Rosjanina zrobiło się głośno nawet w jego ojczyźnie. To "sukces", bo zwykle rosyjskie media nie wspominają o żużlu.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Gleb Czugunow WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Gleb Czugunow
Gleb Czugunow w środę był gościem Magazynu PGE Ekstraligi w WP SportoweFakty. Zachowanie Rosjanina z polskim paszportem sprawiło, że zamiast o poprawie formy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, więcej mówi się o skandalicznym zachowaniu 23-latka. Czugunow, otrzymując zwykłe i nienapastliwe pytania, nie poradził sobie z presją i krytyką.

Aż w pewnym momencie zawodnik klubu z Grudziądza wypalił do prowadzącego program Mateusza Puki: Staram się nie wymiotować, jak patrzę na pana. Na jego wypowiedź zareagowały już władze PGE Ekstraligi, które wszczęły postępowanie dyscyplinarne przeciwko żużlowcowi.

Gleb Czugunow swoim wybrykiem osiągnął jeszcze jeden "sukces". Sprawił, że napisały o nim... rosyjskie media. To ewenement, bo żużel nie ma siły przebicia w Moskwie. Nawet gdy tamtejsza reprezentacja dwukrotnie zdobywała mistrzostwo świata w Speedway of Nations, największe gazety i portale milczały na ten temat.

ZOBACZ WIDEO: Zaatakował dziennikarza. "Staram się nie wymiotować, jak patrzę na pana"

Z tego też powodu Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow wielokrotnie grozili, że zrezygnują z reprezentowania barw Rosji na arenie międzynarodowej. Stało się tak dopiero po inwazji Rosji na Ukrainę, kiedy to Rosjanie zostali wykluczeni z poważnych zawodów. Obecnie Łaguta i Sajfutdinow startują jako Polacy w naszych rozgrywkach, podobnie zresztą jak Czugunow.

"Były Rosjanin" - tak Czugunowa opisało najnowsze wydanie gazety "Championat", która napisała, że żużlowiec "stał się bohaterem nieprzyjemnego incydentu, obrażając polskiego dziennikarza".

Dziennikarz Jahja Hasanow przypomniał rosyjskim czytelnikom, że "Czugunow już wcześniej miewał problemy z polskimi mediami". Dodał, że zawodnikowi zarzucano m.in. spóźnianie się na treningi drużyny i bierną postawę w spotkaniach. W ostatnich tygodniach Rosjanin z polskim paszportem kilkukrotnie, gdy znajdował się na końcu stawki, markował defekty i nie podejmował walki z rywalami. Nie pomogło to ZOOleszcz GKM-owi, który zamyka tabelę PGE Ekstraligi.

"Czugunow w roku 2020 zdecydował, że będzie jeździł jako Polak. W ubiegłym sezonie był jedynym zawodnikiem wywodzącym się z Rosji, który został dopuszczony do startów w polskiej lidze. Jeszcze jako reprezentant Rosji w latach 2018-2019 został drużynowym mistrzem świata" - napisał Hasanow o Czugunowie.

W internetowym wydaniu "Championat" rosyjscy internauci... skrytykowali Czugunowa. "Nie ma byłych Rosjan" - napisał jeden z użytkowników, wytykając zawodnikowi to, że przyjął polskie obywatelstwo. "Teraz możesz rzygać, nic nie stracimy" - dodał inny z czytelników rosyjskiej gazety.

Czytaj także:
Mowa nienawiści Rosjanina. "Staram się nie wymiotować, jak patrzę na pana"
"Pokazał fatalny poziom". Burza po słowach Rosjanina do redaktora WP

Czy zachowanie Gleba Czugunowa było skandaliczne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×