Żużel. Medalista mistrzostw świata pojedzie w Świętochłowicach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Antoni Kawczyński
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Antoni Kawczyński
zdjęcie autora artykułu

Znana jest już pełna lista startowa turnieju Nice Cup w Świętochłowicach. Organizatorzy przyznali dzikie karty. W zawodach weźmie udział m.in. medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 250cc.

Na ogłoszonej liście startowej sobotniej rundy Nice Cup w Świętochłowicach znajdowały się dwie niewiadome. Ze względu na duże zainteresowanie startem w zawodach i ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zdecydowali się zachować dla siebie dwie dzikie karty.

Z numerem 2 na liście startowej można było zauważyć miejsce przeznaczone dla reprezentanta Śląska Świętochłowice. Z oczywistych względów, w obecnej sytuacji żaden z członków świętochłowickiej szkółki nie posiada licencji Ż w kategorii 500cc. Dlatego na prośbę trenera Krzysztofa Basa ta dzika karta powędrowała w ręce jego wychowanka z Opola, Oskara Stępnia, który coraz pewniej radzi sobie na drugoligowych torach.

Druga dzika karta została przyznana przez firmę Nice. - W tym przypadku wybór należał do prezesa Adama Krużyńskiego, który wskazał jeden z największych talentów w polskim sporcie żużlowym - wyjaśnia Wojciech Jankowski, organizator cyklu.

ZOBACZ WIDEO: Nicki Pedersen sprzedał jeden z najlepszych silników. Wyjaśnia powody

Z numerem 5 na okolicznościowym plastronie na Skałce pojawi się Antoni Kawczyński, który przed rokiem świętował brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 250cc. W swoim dorobku ma także tytuł mistrza Polski w mini żużlu.

Dodatkowo na liście startowej będzie widniało nazwisko jednego rezerwowego, którym będzie Kacper Linek-Rekus, reprezentant Kolejarza Opole. Piąta runda Nice Cup odbędzie się już w najbliższą sobotę. Przypominamy, że to część jubileuszowej 10-tej edycji cyklu. Start do pierwszego biegu na Skałce o godzinie 16:00. Przed zawodami odbędzie się próba toru (godz. 15:15), a następnie prezentacja zawodników z uroczystym otwarciem nowego toru. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Polskiego Związku Motorowego oraz byli sportowcy. Sędzią zawodów będzie Bartosz Ignaszewski. Wszystkie bilety na zawody zostały wyprzedane. Programy do nabycia w dniu zawodów na stadionie.

Lista startowa: 1. Kevin Małkiewicz (GKM Grudziądz) 2. Oskar Stępień (Kolejarz Opole) 3. Miłosz Wysocki (Wybrzeże Gdańsk) 4. Mikołaj Czapla (GTM Start Gniezno) 5. Antoni Kawczyński (KS Toruń) 6. Jędrzej Chmura (GTM Start Gniezno) 7. Olivier Buszkiewicz (Polonia Bydgoszcz) 8. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) 9. Jakub Poczta (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 10. Tobiasz Jakub Musielak (Unia Leszno) 11. Artiom Juhno ( Lokomotiv Daugavpils) 12. Filip Seniuk (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) 13. Kacper Linek-Rekus (Kolejarz Opole)

Czytaj także: Po bandzie: Thomsen mógł upaść po kontakcie z medykiem! Zaskakująca sytuacja Jonasa Seiferta-Salka na rynku transferowym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty