Żużel. Metamorfoza jednego z faworytów ligi. Prezes tłumaczy, czego nie rozumieją kibice

Ultrapur Start Gniezno był jednym z dwóch faworytów 2. Ligi Żużlowej. Ekipa z Grodu Lecha rozpoczęła jednak sezon niezbyt korzystnie i dopiero teraz udało im się znaleźć tam, gdzie celowali od początku.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Sam Masters WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Sam Masters
Texom Stal Rzeszów czy Ultrapur Start Gniezno? To pytanie najczęściej padało w kontekście faworyta do awansu z 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2023. Tymczasem ci drudzy mieli dosyć trudne wejście w rozgrywki i dopiero teraz mogą odetchnąć z ulgą, bo jadą tak, jakby tego od siebie oczekiwali.

O ich sile brutalnie przekonał się OK Bedmet Kolejarz Opole, który w Gnieźnie z trudem zdobył 30 punktów. Paweł Siwiński w rozmowie ze sportowegniezno.pl nie ukrywa, że to efekt zmian, jakie zaszły w Starcie. Głównie chodzi to u posiadanie atutu własnego toru.

- Zawodnicy byli zachwyceni torem. W naszych rękach jest teraz to, aby dokładnie tak samo za każdym razem działać. Nasz tor z powrotem musi stać się naszym ogromnym atutem. Wtedy nawet każda niewielka porażką na wyjeździe nie będzie stanowiła problemu, by te straty odrobić u siebie - powiedział prezes klubu z Gniezna.

ZOBACZ WIDEO: Kto pracodawcą Barona w przyszłym sezonie? Marek Cieślak podał zaskakujący typ

Siwiński nie ukrywał, że wynik z meczu z opolanami zaskoczył wszystkich, a jako zarząd nie wierzyli w zdobycie bonusu w dwumeczu. Trzeba było odrobić u siebie dwadzieścia dwa punkty. Udało się wywalczyć trzydzieści.

- Ludzie nie rozumieją, że przygotowanie toru w każdym mieście, to jest specyfika danego miejsca. Nie ma dwóch identycznych co do geometrii i nawierzchni. A przede wszystkim co do nawierzchni. Nauczyć się tego, jak ona się zachowuje, to jest klucz do sukcesu. Wiem, że nasi toromistrzowie wiedzą już, z czym mamy w Gnieźnie do czynienia. Wiedzą jak ją wykorzystać, aby zawodnicy byli zadowoleni i oni sami już to potwierdzili - dodał działacz z nadzieją, że dyskusje dotyczące owalu przy ul. Wrzesińskiej 25 przejdą już do historii.

Czytaj także:
Juniorzy ZOOleszcz GKM-u zarobili dla klubu sześć milionów złotych!
Anders Thomsen mógł opuścić Stal Gorzów! Duńczyk otwarcie o negocjacjach

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Start Gniezno awansuje do 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×