Żużel. Kolejarz mógł nie pojechać w Rzeszowie? Kibice zorganizowali zbiórkę pieniędzy

W Rawiczu od kilku miesięcy nie dzieje się najlepiej. W trakcie sezonu prezes klubu otwarcie mówił, że potrzebuje większego wsparcia finansowego, pokłócił się z kibicami, a później zniknął. Teraz to właśnie fani pomogli klubowi, któremu kibicują.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
zawodnik Metalika Recycling Kolejarza Rawicz na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: zawodnik Metalika Recycling Kolejarza Rawicz na prowadzeniu
Jeszcze rok temu Metalika Recycling Kolejarz Rawicz walczył o awans do 1. Ligi Żużlowej, jednak ostatecznie nie udało się go wywalczyć. Mimo wszystko wydawało się, że w wielkopolskiej miejscowości dzieje się coraz lepiej.

Powstała akademia żużlowa, w której zaczęto szkolić adeptów w różnym wieku. To wszystko miało stworzyć podstawy pod stabilny klub. Jeszcze początek obecnego sezonu nie wskazywał tak sporych kłopotów, chociaż sama kadra została zbudowana za mniejsze pieniądze.

Wyników nie było, a w składzie zaczęło pojawiać się coraz więcej rotacji. Prezes klubu Sławomir Knop w lipcu udzielił wywiadu dla WP SportoweFakty, w którym m.in. zaatakował kibiców i wymagał od nich przeprosin. Apelował również o wsparcie finansowe od innych przedsiębiorców.

ZOBACZ WIDEO: Oskar Fajfer mówi o skandalu w Krośnie. Wilki nie dotrzymały słowa?!

Dodał również, że być może zrobi kilkuletnią przerwę od ligowego ścigania i powróci, dopiero gdy zawodnicy z akademii będą gotowi do profesjonalnej jazdy i będzie mógł na ich podstawie zbudować drużynę. - Moje stanowisko jest jasne, jeśli przed kolejnym sezonem nie dostanę większego wsparcia z miasta i od sponsorów, to nie będzie żużla w Rawiczu - zaznaczył prezes klubu.

Zaatakowany FanClub "Zawsze Razem z Kolejarzem" nie zamierzał milczeć i praktycznie od razu odpowiedział na zarzuty, przedstawiając swoją wersję i opisując wiele sytuacji. W sierpniu okazało się, że doszło do porozumienia pomiędzy nimi a klubem, jednak udziału w tym nie brał Knop, który zniknął i nie ma z nim kontaktu.

W pewnym sensie jego obowiązki przejęła Anna Giżewska, członkini zarządu, a w zarządzaniu pomaga jej Maciej Jąder oraz kibice. Wszyscy oni zapewnili, że drużyna na pewno dokończy sezon (więcej TUTAJ). W ubiegłą sobotę Niedźwiadki przegrały na swoim torze z Ultrapur Startem Gniezno 37:53.

Ich kolejnym przeciwnikiem będzie Texom Stal Rzeszów. Wszystko wskazuje jednak na to, że na Podkarpacie rawiczanie udadzą się mocno rezerwowym zestawieniem, gdyż w awizowany składzie znaleźli się Błażej Wypior, Patryk Nater, Nikodem BartochMarcin NowaczykTomasz OrwatKacper Klimek i Franciszek Majewski.

Jak się jednak okazuje, ten mecz mógł się nawet nie odbyć. Tak można interpretować komunikat, jaki pojawił się na klubowym Facebooku. W nim czytamy, że środowa zbiórka pieniędzy zorganizowania przez FanClub "Zawsze Razem z Kolejarzem", pomogła w sfinalizowaniu wyjazdu Kolejarza na najbliższe spotkanie.

Czytaj także:
Żużel. Co dalej z Hampelem, czy Pawlicki dołączy do brata, a Woźniak pojedzie w rewanżu? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!
Po bandzie: Czy zawodnicy się szanują [FELIETON]

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×