Żużel. Pogoda pokrzyżowała plany w Świętochłowicach. Znana jest obsada mistrzostw Śląska

W niedzielę na stadionie w Świętochłowicach odbędzie się drugi w tym sezonie żużlowy turniej. Tym razem będą to Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. Znana jest już lista uczestników tych zawodów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
stadion Śląska Świętochłowice WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: stadion Śląska Świętochłowice
15 lipca - po siedmiu latach - żużel wrócił do Świętochłowic. Tego dnia na Skałce odbył się Nice Cup, który zakończył się zwycięstwem Kevina Małkiewicza. Od tego czasu na torze w Świętochłowicach odbyło się kilkanaście treningów z udziałem szkółki Śląska. Teraz przyszedł czas na kolejne zawody.

Niedzielny turniej odbędzie się nie bez problemów. Początkowo zaplanowany był na sobotę, ale ze względu na prognozowane opady deszczu został przełożony o jeden dzień. Byli kibice - zwłaszcza z innych regionów Polski - którzy wskazywali, że nie jest to dobra decyzja. Rzeczywistość pokazała, że to był słuszny wybór. W sobotę na Górnym Śląsku padało przez cały dzień.

Podobnie jak w lipcu, tak i na sobotni turniej bilety rozeszły się niczym ciepłe bułeczki. Pojemność obiektu ograniczona jest do 999 miejsc, a to ze względu na zły stan obiektu. Świętochłowiczanie cieszą się jednak z tego, że wrócił do nich żużel.

ZOBACZ WIDEO: Zmarzlik nie był sobą po Grand Prix? "Krew człowieka zalewa"
Znana jest już lista uczestników Międzynarodowych Mistrzostw Śląska. W stawce znaleźli się głównie zawodnicy, którzy na co dzień rywalizują na torach 1. Ligi Żużlowej oraz najniższej klasy rozgrywkowej.

Klub dzień po dniu informował o nazwiskach kolejnych zawodników, którzy pojawią się na Skałce. Jednak ze względu na przełożenie zawodów o jeden dzień, doszło do zmian w obsadzie. Do Świętochłowic nie przyjadą Oskar Polis, Hubert Łęgowik, Marko Lewiszyn czy Jakub Valković.

Turniej w Świętochłowicach odbędzie się w niedzielę 23 września, a jego początek zaplanowano na godzinę 15:00. Odbędzie się w formule znanej z Nice Cup, z tym że po fazie zasadniczej rozegrany zostanie baraż dla zawodników z miejsc 3-6, a następnie odbędzie się bieg finałowy poświęcony pamięci Pawła Waloszka

Uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Śląska:
Tim Sorensen
Stanisław Melnyczuk
Robert Chmiel
Daniel Kaczmarek
Lars Skupień
Patryk Wojdyło
Antti Vuolas
Ricards Ansviesulis
Olivier Buszkiewicz
Oskar Stępień
Tomasz Orwat
Bartosz Szymura

Rezerwowi:
Jakub Fabisz
Jakub Oleksiak

Czytaj także:
Grzmi z powodu kalendarza i mówi o absurdzie. "To skandal, że liga kończy się tak późno"
Iluzoryczne szanse Betard Sparty? Powodów jest co najmniej kilka

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×