Żużel. Czy Apator Toruń to klub na lata dla Emila Sajfutdinowa? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Emil Sajfutdinow w Apatorze spisuje się wyśmienicie, o czym świadczą jego wyniki. Czy wobec tego wiąże on z tym klubem dalekosiężne plany? M.in. o tym opowie w naszym Magazynie PGE Ekstraligi. Gośćmi będą też Jacek Ziółkowski i Krzysztof Cegielski.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
Rosjanin z polskim paszportem jest gwiazdą nie tylko For Nature Solutions KS Apatora Toruń, ale również całej PGE Ekstraligi. Najlepiej odzwierciedla to kapitalna średnia biegowa równa 2,431 (lepszą ma tylko Bartosz Zmarzlik). W Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty zdradzi on, jakim sposobem uzyskał tak wysoką formę i opowie nieco o współpracy z Bertem van Essenem, który to przygotowuje dla niego silniki.

Jednostki holenderskiego tunera wybornie spisują się szczególnie na toruńskiej Motoarenie, na której Sajfutdinow osiągnął wręcz kosmiczną średnią biegową 2,680 (żaden z zawodników nie ma na swoim torze tak wysokiej średniej). Czy biorąc pod uwagę fakt, że na silnikach van Essena startuje również Fredrik Lindgren, będą one dużym atutem Szweda w walce o mistrzostwo świata z Bartoszem Zmarzlikiem? Przypomnijmy, że 30 września w Toruniu odbędzie się ostatnia, decydująca o mistrzowskim tytule runda cyklu Grand Prix.

Prowadzący Magazyn poruszy również wątek problemów, z którymi w tym roku zmagał się Apator. Pojawią się też pytania o następne sezony. Czy 33-latek planuje swoją przyszłość z klubem z Torunia na lata? Czy mimo ważnego kontraktu na przyszły rok otrzymał oferty z innych klubów? Sajfutdinow opowie też o lidze angielskiej i zdradzi, czy jazda na Wyspach mu pomogła. Nie zabraknie też wątku powrotu do Grand Prix i tego, czy nadal wierzy w to, że uda mu się zrobić karierę w mistrzostwach świata.

ZOBACZ WIDEO: Jest zaskoczony. Mówi o bierności Fogo Unii i ZOOleszcz GKM-u

Zawodnik Apatora poruszy też temat opon. Jego zdaniem obecnie stosowane przez zawodników ogumienie jest na tyle miękkie, że jest po prostu niebezpieczne. O tym wątku Mateusz Puka porozmawia także z Krzysztofem Cegielskim. Czy coś dzieje się w sprawie opon i czy zdaniem szefa Stowarzyszenia "Metanol" duża liczba wypadków w ostatnim czasie może być spowodowana właśnie tymi oponami? Czy bezpieczeństwo zawodników jest zagrożone?

Cegielski zostanie też poproszony o wypowiedzenie się w temacie historii z kevlarem Bartosza Zmarzlika. Czy zdaniem naszego gościa ta sytuacja obnażyła słabość polskich działaczy? Jak reaguje na tłumaczenia Phila Morrisa, który przyznał, że nie mógł pozwolić na przymknięcie oka i że przepisy muszą byś respektowanie? Ekspert stacji Canal+ zdradzi również, jak wygląda sytuacja finansowa w polskich klubach. Czy pojawiają się opóźnienia i czy zaczynają już spływać skargi ze strony zawodników?

Były żużlowiec opowie też o projekcie związanym z bezpieczeństwem na torze, a dokładniej o osłonie na bandy, która miałaby rozwiązać problem wsuwania się zawodników pod "dmuchańce" (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Czy w tym temacie coś drgnęło? Krzysztof Cegielski podzieli się również swoimi przewidywaniami na dwa ostatnie mecze PGE Ekstraligi.

Gościem naszego Magazynu PGE Ekstraligi będzie także Jacek Ziółkowski. Oceni on pierwszy mecz finałowi oraz zaliczkę, którą jego drużyna zbudowała przed rewanżem. Menedżer Platinum Motoru Lublin zdradzi też, czy sytuacja z dyskwalifikacją w Grand Prix wpłynęła w jakikolwiek sposób na Bartosza Zmarzlika. Pozostając w temacie trzykrotnego mistrza świata, Mateusza Puka zapyta również, czy zdaniem Ziółkowskiego Zmarzlik zmaga się z problemami sprzętowymi. Trudno nie zauważyć, że od pewnego czasu 28-latek nie jest szybki, a w rundzie GP w Cardiff, gdzie wjechał do finału, nie powalał szybkością. Jeśli tak, to na czym ten problem polega?

Menedżer aktualnych mistrzów Polski odpowie także na pytanie, jak prowadzi się zespół, kiedy wiadomo, że za chwilę ktoś z niego odejdzie. Nie jest bowiem tajemnicą, że po sezonie 2023 z Motoru odejdzie Jarosław Hampel. Ziółkowski zdradzi też, co sądzi o głosach, że lublinianie za rok zdominują rozgrywki PGE Ekstraligi, przez co liga będzie nudna. W końcu szeregi już i tak piekielnie mocnej drużyny wzmocni jeden z lepszych polskich młodzieżowców, Wiktor Przyjemski.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 14 września, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Zobacz także:
Nie są zainteresowani Nickim Pedersenem

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Apator Toruń to idealny klub na lata dla Emila Sajfutdinowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×