Żużel. Chcieli tego zawodnika już w ubiegłym sezonie. Trener zdradził, czego od niego oczekuje

Arged Malesa Ostrów jest w trakcie przechodzenia sporej rewolucji kadrowej. W porównaniu z tegorocznym zestawieniem zostanie tylko jeden senior, a pozostała czwórka będzie nowymi lub nowymi-starymi twarzami.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Frederik Jakobsen WP SportoweFakty / Michał Krupa / Frederik Jakobsen
Mariusz Staszewski nie ukrywał w rozmowie z WP SportoweFakty, że rewolucja w składzie Arged Malesy Ostrów była potrzebna, bo z niektórymi nazwiskami klub się nieco zastał (więcej o tym TUTAJ).

Ostrowianie zdecydowali się na zatrzymanie jednego seniora, Tobiasza Musielaka, a reszta składu przejdzie metamorfozę. Pierwszego nowego zawodnika już ogłoszono i jest nim Frederik Jakobsen.

Duńczyk nie ukrywał, że Mariusz Staszewski miał ogromny wpływ na to, że z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz przenosi się on właśnie do tej pierwszoligowej drużyny.

- Jego sprowadzenie to już trochę pokłosie zeszłego roku. Wtedy też chcieliśmy Frederika w naszym zespole. Nie udało się, bo wybrał PGE Ekstraligę. Naturalnym krokiem było dla nas ponownie oferty w tym roku - powiedział otwarcie Staszewski w rozmowie z portalem infostrow.pl.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Hampel, Kępa, Korościel i Gajewski

Negocjacje z Duńczykiem przebiegły bardzo szybko i pomyślnie dla ostrowian. - Tak naprawdę on chciał do nas trafić już rok temu. Było blisko, ale jednak chęć jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej przeważyła, co jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. Wierzę w tego zawodnika i liczę, że pojedzie tak, jak się spodziewam - dodał.

W minionym sezonie Frederik Jakobsen w 60 wyścigach na torach PGE Ekstraligi wywalczył 68 punktów i 9 bonusów, co daje mu średnią biegową 1,283. Nikogo zatem szczególnie nie dziwi fakt, że teraz reprezentant kraju Hamleta chce się odbudować w pierwszej lidze.

- Uważam, że stać go na średnią biegopunktową powyżej dwóch punktów. Tego bym od niego oczekiwał - zakończył Mariusz Staszewski.

Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami WP SportowychFaktów - w zespole Arged Malesy Ostrów w sezonie 2024 będą występować również: Chris Holder, Gleb Czugunow oraz Wiktor Jasiński. Skład uzupełnią juniorzy, którymi są wychowankowie - Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak.

Czytaj także:
Sytuację z juniorami porównał do... grzybów
To może być kluczowe w przypadku Przedpełskiego

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy średnia 2,0 jest w zasięgu Frederika Jakobsena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×