Kosmos! Tak Zmarzlik przypieczętował tytuł [WIDEO]

Bartosz Zmarzlik w sobotę sięgnął po swój czwarty tytuł mistrza świata. Zobacz bieg Grand Prix w Toruniu, w którym przypieczętował złoto.

PS
Zmarzlik mknie po MŚ Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: Zmarzlik mknie po MŚ
Bartosz Zmarzlik znów wielki. W sobotę nie miał sobie równych podczas Grand Prix w Toruniu, obronił, a nawet powiększył przewagę nad Fredrikiem Lindgrenem i po raz czwarty w karierze został mistrzem świata na żużlu.

W finale Polak stanął pod taśmą tuż obok Szweda. I o ile w poprzednich startach dość przeciętnie wychodził ze startu, tak tym razem wystrzelił jak z procy. Wystarczyło kilka sekund, by Zmarzlik zbudował sobie olbrzymią przewagę nad rywalami. Szybko stało się jasne, że tylko katastrofa może odebrać mu złoto.

Ale nic takiego się nie wydarzyło. 28-latek jako pierwszy wpadł na metę, a rywale byli daleko za nim. Polak triumfował w swoim 23. turnieju Grand Prix w karierze, znów został mistrzem, a po chwili rozpoczął świętowanie na torze.

Dodajmy, że drugi na metę dojechał Lindgren i sięgnął po srebrny medal mistrzostw świata. Treci w Toruniu był Leon Madsen, a czwarty Patryk Dudek.

Zobacz finałowy bieg Grand Prix w Toruniu, w którym Zmarzlik przypieczętował tytuł mistrzowski:

Czytaj także:
Żużel. Vaculik zrobił to po raz pierwszy w karierze i w historii swojego kraju. "Niesamowite uczucie"
Ostatni bieg zadecydował o tytule mistrza świata!

ZOBACZ WIDEO: Czy kluby płacą zawodnikom? Krzysztof Cegielski zabrał głos


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×