Żużel. Sypnęło pierwszymi kontraktami w tej lidze. Podpisali je m.in. Thomsen i Hansen

Niespełna dwa tygodnie temu dobiegła końca rywalizacja o Drużynowe Mistrzostwo Danii, a kluby już chwalą się pierwszymi kontraktami na nowy sezon. Umowy podpisali m.in. Anders Thomsen i Mads Hansen.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Anders Thomsen WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Anders Thomsen
Tegoroczny finał SpeedwayLigaen zakończył się triumfem Esbjerg Vikings. Działacze Drużynowego Mistrza Danii szybko rozpoczęli budowę składu na nowy sezon i ściągnęli do siebie obiecującego juniora Nicklasa Aagaarda.

Transfer tego zawodnika nie jest przypadkowy. Klub spod znaku Wikinga musiał znaleźć nowego juniora, bowiem wiek U21 kończy Emil Breum.

- Nicklas jest zawodnikiem, który kręci się gdzieś między Division 1, a SpeedwayLigaen. Na pewno ciężko pracuje, ma odpowiednie nastawienie do tego sportu i ambicje. Wierzymy, że to, czego mu brakuje, by się wykazać w SpeedwayLigaen, to wspólnie pomożemy mu osiągnąć na Granly Speedway Arenie - powiedział Tom Paarup Madsen, menadżer zespołu, którego cytują media klubowe.

Pierwsze kontrakty zawarto także u wicemistrza kraju - SES - Soenderjylland Elite Speedway. Priorytetem działaczy było przedłużenie umów z Andersem Thomsenem oraz Madsem Hansenem i ten cel udało im się zrealizować. Oprócz tego autografy pod stosownymi dokumentami zobowiązującymi do startów w zespole z Vojens w sezonie 2024 podpisali również Jesper Knudsen i Sam Jensen. Ten ostatni w tym roku ścigał się w Division 1 w barwach Region Varde Elitesport i Team Fjelsted.

W Slangerup Speedway, czyli u brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Danii na razie cisza w temacie ruchów zawodniczych. Z tamtejszym ośrodkiem żegna się Stefan Kristjansson, który przez ponad piętnaście lat był prezesem klubu.

Żadnych transferów nie przeprowadziły dotychczas również Holsted Tigers oraz GSK Liga, choć ci drudzy zdecydowali się dokonać roszady w sztabie szkoleniowym. Nowym menadżerem zespołu z Grindsted został były żużlowiec, Nikolaj Busk Jakobsen.

Pierwsze podpisy pod kontraktami zawarto z kolei w Region Varde Elitesport. Klub pochwalił się angażem Nicolai Klindt, co jest sporym wzmocnieniem ekipy Mortena Svendsena. W zespole z Outrup mają się również ścigać Tim Soerensen i Nicolai Heiselberg.

Obecnie nie wiadomo, czy do rozgrywek przystąpi Nordjysk Elite Speedway. W ostatnim czasie klub wydał oświadczenie, że w związku z zerwaniem porozumienia z Leonem Madsenem działacze podali się do dymisji.

Czytaj także:
Jest szansa na nowy tor żużlowy?
Gwiazdorski skład ma im zapewnić awans

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy interesujesz się ligą duńską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×