Żużel. Znamy zwycięzcę kolejnej rundy cyklu Darcy'ego Warda. Pech zawodnika Unii

W weekend w Banyo na przedmieściach Brisbane rozegrano czwartą rundę tegorocznego cyklu organizowanego przez Darcy’ego Warda. W zawodach zwyciężył Declan Kennedy, a o sporym pechu może mówić zawodnik Unii Leszno.

Stanisław Wrona
Darcy Ward Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Darcy Ward
Pod nieobecność większości zawodników, którzy kończą sezon w Europie, w stawce turnieju głównego tym razem znalazło się siedmiu Australijczyków. Zakontraktowany przez Unię Leszno Tate Zischke wygrał rundę zasadniczą, meldując się w finale A razem z Declanem Kennedym i Bradleyem Pagem. Jako ostatni dołączył do nich Lachlan Hayes, który zwyciężył w finale B.

Ostatni wyścig dnia zakończył się triumfem wspomnianego Kennedy’ego, któremu według zasad przypisano sześć punktów za tę wygraną. Drugi linię mety minął Page, a trzeci Hayes. Pecha miał związany z leszczyńskimi Bykami Zischke, który nie ukończył finału z powodu upadku. Wcześniej pod koniec zawodów przez kłopoty sprzętowe wycofał się z nich Harrison Ryan.

W klasie 250cc rywalizowało tylko dwóch zawodników. Wszystkie biegi, wliczając to finał, wygrał Viv Muddle, wyprzedzając w nich Lachlana Hawgooda. Ostatnia, piąta runda cyklu organizowanego przez kontuzjowanego Darcy'ego Warda zaplanowana jest na 11 listopada. W niej na liście startowej na pewno pojawi się kilku zawodników, którzy wrócą w tym okresie do Australii.

Wcześniej, bo 14 października odbędzie się Kennedy Cup, a na przełomie grudnia i stycznia zaplanowano dwa duże wydarzenia - dwudniowa impreza z turniejami w sidecarach i klasycznym żużlu z okazji 100-lecia istnienia "czarnego sportu" oraz pierwszy finał przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Australii.

4. runda BRTS Darcy Ward Speedway Championship - Banyo, 30 września 2023:
1. Declan Kennedy - 11+6 (3,2,2,2,2) - 1. miejsce w finale A
2. Bradley Page - 10+4 (3,d,3,2,2) - 2. miejsce w finale A
3. Lachlan Hayes - 4+3+2 (1,2,1,0,0) - 1. miejsce w finale B + 3. miejsce w finale A