Żużel. Stal Gorzów potwierdza. Mają nowego zawodnika U24

W sobotnie południe ebut.pl Stal Gorzów oficjalnie poinformowała, że nowym zawodnikiem w kadrze klubu został Jakub Miśkowiak. 22-latek przechodzi z Tauron Włókniarza Częstochowa.

Michał Mielnik
Jakub Miśkowiak WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak
Potwierdziły się spekulacje, które krążyły w środowisku żużlowym od dłuższego czasu. Właściciele ebut.pl Stali Gorzów postanowili dokonać zmiany na pozycji U24 na przyszłoroczny sezon. W piątek z klubem pożegnał się Wiktor Jasiński.

W sobotę oficjalnie przedstawiony został jego następca. Jest nim Jakub Miśkowiak, który po pięciu sezonach spędzonych w Częstochowie opuszcza szeregi Tauron Włókniarza. Tam z kolei jego miejsce zajął Mads Hansen.

Ubiegły sezon był pierwszy w gronie seniorów dla Jakuba Miśkowiaka. Mistrz świata juniorów z 2021 roku nie prezentował tak wysokiego poziomu jak za czasów młodzieżowca, ale nie miał też najgorszego roku.

Wystąpił w 20 meczach PGE Ekstraligi w których łącznie z bonusami zdobył 126 punktów, co przełożyło się na średnią biegopunktową równą 1.448 i 37 miejsce wśród sklasyfikowanych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata.