Żużel. Kolejny zawodnik opuszcza Włókniarza. Polonia ogłosiła wypożyczenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Franciszek Karczewski.
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Franciszek Karczewski.
zdjęcie autora artykułu

Chwilę przed godziną 13 w sobotę Abramczyk Polonia Bydgoszcz ogłosiła, że na zasadzie wypożyczenia przychodzi Franciszek Karczewski. Junior w ostatnim czasie ścigał się dla Tauron Włókniarza Częstochowa.

To kolejny tegoroczny transfer Abramczyk Polonii. Bydgoszczanie potrzebowali wzmocnienia na pozycji juniorskiej, bo z klubu odszedł Wiktor Przyjemski. Jego miejsce zajął Franciszek Karczewski.

Portal WP SportoweFakty informował jako pierwszy, że Karczewski opuści szeregi Tauron Włókniarza Częstochowa i odejdzie do jednego z klubów na zasadzie wypożyczenia. Taki ruch kosztował Abramczyk Polonię 130 tysięcy złotych.

17-latek w ubiegłym sezonie wystąpił w 20 meczach w których wywalczył łącznie z bonusami 44 punkty, co przełożyło się na średnią biegopunktową równą 0.917 i 50 miejsce wśród zawodników PGE Ekstraligi.

Franciszek Karczewski jest czwartym nowym zawodnikiem w kadrze Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Wcześniej umowy z klubem zawarli Krzysztof Buczkowski, Kai Huckenbeck i Tim Soerensen.

Z zespołem pożegnali się Wiktor Przyjemski, David Bellego, Daniel Jeleniewski, Kenneth Bjerre, Szymon Szlauderbach i Benjamin Basso.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (6)
avatar
Polonista
5.11.2023
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Ty należą się podziękowania Prezesowi Włókniarza który zrezygnował z mega zarobku i wypożyczył Chłopaka do Bydgoszczy.O ile Jacek Wożniak będzie trenerem Zespołu Abramczyk Chłopak ma szansę jes Czytaj całość
avatar
Rom p
4.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tak to jest, chłopak dorusl wszystko się pozmieniało w technice jazdy,i może już nie będzie mistrzem świata, mała uwaga do redaktorów,to jest wychowanek Ostrovia,pana Staszewskiego,a że licencj Czytaj całość
avatar
Maro Byd
4.11.2023
Zgłoś do moderacji
4
1
Odpowiedz
A niektórym żal du... ściska :))  
avatar
Natural Born Leader
4.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
4
Odpowiedz
Franek dojrzał(fizycznie), urósł, przesunął mu się środek ciężkości i skończyło się żużlowanie - to czego nauczył się wcześniej po tym jak zmieniło się jego ciało stało się złym nawykiem. Czytaj całość
avatar
Nick Login
4.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
6
Odpowiedz
Strachliwy kloc. Za duży się zrobił do tego sportu. I za bardzo zaczął się bać po niezbyt groźnych kraksach. Kolejny żużlowiec, który został okrzyknięty złotym dzieckiem a nic z tego nie wychod Czytaj całość