Żużel. Nie próżnują w Tarnowie. Czołowa postać 2. Ligi oficjalnie dołączyła do Unii

Kolejnego nowego zawodnika już na pewno ma w swoich szeregach na sezon 2024 drugoligowiec z Tarnowa. Grupa Azoty Unia ma ambitne cele, dlatego pozyskała postać, która w minionym sezonie spisywała się w 2. Lidze Żużlowej bardzo dobrze.

TJ
Adrian Cyfer WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Adrian Cyfer
We wtorek Grupa Azoty Unia Tarnów ogłosiła jako swojego nowego zawodnika Timo Lahtiego, natomiast w środę Adriana Cyfera. W przyszłym roku dwukrotny drużynowy mistrz Polski z macierzystym klubem z Gorzowa (2014 i 2016) powinien w Mościcach być krajowym liderem zespołu, który będzie upatrywany jako faworyt 2. Ligi Żużlowej.

Cyfer ma za sobą udane jazdy na tym poziomie, bo w 2023 roku był najjaśniejszym punktem Enea Polonii Piła. Wystąpił w 9 spotkaniach tego zespołu, zdobywając 109 punktów i 5 bonusów. Osiągnął średnią biegową 2,327, która dała mu 2. miejsce na liście klasyfikacyjnej.

Co ciekawe, 28-latek sezon rozpoczynał w pierwszoligowym InvestHousePlus PSŻ-cie Poznań. Tam jednak nie otrzymał szans na rozwinięcie skrzydeł (pojechał tylko w dwóch meczach), dlatego zaczął szukać sobie nowego pracodawcy. Wybór padł na Piłę, lecz już w nowym sezonie Cyfer przywdzieje barwy Jaskółek. Warunki kontaktu ustalił z nimi już w październiku.

- Bardzo się cieszę, że w przyszłym roku będę bronić barw Unii Tarnów. Nie mogę się już doczekać startu sezonu, także pomału odliczam, żeby ta zima szybko minęła. Trzymajcie za nas kciuki, do zobaczenia na stadionie - przekazał kibicom Cyfer za pośrednictwem Facebooka.

Jak już wspomnieliśmy, skład Unii powinien predestynować ją do jazdy o awans do 1. Ligi Żużlowej. W Tarnowie kolegami ogłoszonych już Lahtiego i Cyfera mają być także David Bellego, Daniel Jeleniewski, Marko LewiszynWilliam Drejer i miejscowa młodzież.

CZYTAJ WIĘCEJ:
H.Skrzydlewska Orzeł ogłosił kolejnego seniora. To transfer wewnątrz 1. Ligi
Betard Sparta poinformowała o rozstaniu z doświadczonym zawodnikiem

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy w 2024 roku Adrian Cyfer osiągnie w 2. Lidze Żużlowej średnią biegową na poziomie minimum 2,300?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×