Żużel. Wyraźne wzmocnienie Unii zostało oficjalnie potwierdzone!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Timo Lahti
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Timo Lahti
zdjęcie autora artykułu

Jesienna ofensywa Grupa Azoty Unii mocno wpłynie na układ sił w 2. Lidze Żużlowej. W Tarnowie będzie mieć miejsce kadrowa rewolucja, której jedną ze składowych jest pozyskanie m.in. doświadczonego obcokrajowca. We wtorek oficjalnie go ogłoszono.

Z pierwszoligowego H.Skrzydlewska Orła Łódź do drugoligowej Grupa Azoty Unii Tarnów przenosi się Timo Lahti. Wiadomo było o tym od miesiąca, bo już w pierwszej połowie października reprezentant Finlandii ustalił warunki kontraktu z trzykrotnym drużynowym mistrzem Polski. We wtorek oficjalnie parafował on umowę i został przedstawiony jako nowy zawodnik Jaskółek.

Pozyskanie 31-latka to spore wydarzenie, jeśli mowa o ruchach kadrowych w 2. Lidze Żużlowej. W ostatnich sezonach startował on z powodzeniem szczebel wyżej, a także zaznaczał się w rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Choćby w 2020 roku zajął w nich 7. miejsce.

Tegoroczne rozdanie ligowe w Polsce nie było jednak dla Lahtiego zadowalające. Był kreowany na lidera Orła, a tymczasem zanotował wyraźny regres. Rozczarowania z powodu jego niemrawej jazdy nie krył trener łódzkiego zespołu, Marek Cieślak. Był nawet moment, że Fin stracił miejsce w składzie. Ostatecznie wystąpił w 13 spotkaniach, wykręcając średnią biegową 1,678. Dało mu to dopiero 27. miejsce na liście klasyfikacyjnej 1. Ligi Żużlowej.

W przeszłości Lahti w naszej lidze ścigał się również dla klubów z Rzeszowa, Krakowa, Ostrowa, Lublina, Daugavpils, Gniezna i Gdańska. Na poziomie drugoligowym startował on dość dawno temu, bo w latach 2013-2015. Następnie stał się etatowym pierwszoligowcem, który nigdy nie schodził poniżej dobrego poziomu. Dość powiedzieć, że w sezonach 2016-2022 jego średnia biegowa ani razu nie spadła poniżej poziomu 1,940.

Rewolucja kadrowa Unii obejmuje również pozyskanie innych uznanych żużlowców, którzy mają sprawić, że w Tarnowie w przyszłym roku uda się awansować do 1. LŻ. W Małopolsce oprócz potwierdzonego już Lahtiego startować będą także David Bellego, Adrian Cyfer, Daniel Jeleniewski, Marko Lewiszyn, William Drejer oraz miejscowi młodzieżowcy.

CZYTAJ WIĘCEJ: H.Skrzydlewska Orzeł ogłosił kolejnego seniora. To transfer wewnątrz 1. Ligi Betard Sparta poinformowała o rozstaniu z doświadczonym zawodnikiem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w 2024 roku Timo Lahti znajdzie się w TOP3 najlepszych zawodników 2. Ligi Żużlowej pod względem średniej biegowej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
EnEmY12345
7.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Lahti w 2 lidze na pewno będzie mocny, więc to na pewno duże wzmocnienie dla Tarnowa.  
avatar
Rose.m
7.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Chyba dużo nie pomoże klubowi? A może zima wpłynie pozytywnie na formę żużlowca...  
avatar
sympatyk żu-żla
7.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Skład seniorów nawet niezły .Zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce na torze , CO DO JUNIORÓW TO JESZCZE TAKIEGO SKŁADU NIE BYŁO , TU NALEŻY JEDNEGO MŁODZIEŻOWCA ŚCIĄGNĄĆ TAK JAK W TYM SEZONIE D Czytaj całość