Żużel. Zamiast stadionu powstanie osiedle. Zobacz zdjęcia z rozbiórki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  / Na zdjęciu: rozbiórka toru w Peterborough
Facebook / / Na zdjęciu: rozbiórka toru w Peterborough
zdjęcie autora artykułu

Nie ma ratunku dla Peterborough Panthers. Klub, który w 2021 roku sięgnął po mistrzostwo Wielkiej Brytanii, nie ma gdzie startować. Obecnie trwa rozbiórka jego stadionu. Zobaczcie zdjęcia.

W tym artykule dowiesz się o:

To jeden z najbardziej zasłużonych klubów żużlowych na Wyspach Brytyjskich. Peterborough Panthers to trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii. W swojej historii przeżywał lepsze i gorsze chwile. Teraz przyszła kolej na największy kryzys. Pantery w nowym sezonie mają nie wystartować w rozgrywkach.

Nie jest to jednak związane z problemami finansowymi. Klub nie posiada stadionu. Ostatnie zawody na nim rozegrano 8 października, a wygrał w nich Niels Kristian Iversen. Po 53 latach obiekt East of England Showground przeszedł do historii.

Powodem jest planowana inwestycja na terenie stadionu, gdzie mieście się tor. W tym miejscu ma powstać osiedle mieszkaniowe, a także centrum zdrowia i ośrodek fitness. Nie ma mowy o żużlu. Za słowami poszły czyny i już trwa rozbiórka obiektu. Zdjęcia można zobaczyć poniżej.

Już w czerwcu ubiegłego roku poinformowano, że Peterborough Panthers wkrótce zniknie z mapy żużla.

Nie jest tajemnicą, że ligowy żużel na Wyspach Brytyjskich przechodzi kryzys. Nie tylko Pantery straciły własny stadion. Podobnie jest w przypadku Wolverhampton Wolves, gdzie żużel przegrał z wyścigami chartów.

Czytaj także: Prezes ZOOleszcz GKM-u odpowiada Krakowiakowi. "Musi pracować nad sferą mentalną" Dziennikarka TVN dostała propozycję. Długo się nie zastanawiała

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
Kings of Speedway
16.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tam już mało kto się interesuje żużlem. Nie będą utrzymywać stadionu dla tych kilku osób co przyjdą na mecz. Nie ma interesu żeby to dalej funkcjonowało.  
avatar
Speedway trolls
15.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
cyrk w tej Anglii  
avatar
Don Ezop Fan
15.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czekanski wielokrotnie byl na tym obiekcie podczas pracy w UK dla Speedway Star.