Żużel. Oni mogą wystartować w Argentynie. Wśród nich Polak

19 grudnia rozpoczną się Indywidualne Mistrzostwa Argentyny. Zmagania potrwają blisko trzy miesiące. Wiadomo, którzy zawodnicy z Europy otrzymali propozycje startów w cyklu.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Patryk Wojdyło WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Patryk Wojdyło
Z dwunastu turniejów mają składać się nadchodzące Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Argentyny. Najwięcej, bo aż siedem rund, odbędzie się na torze w Bahia Blanca. Ponadto rywalizacja toczyć się będzie w Daireaux, Carlos Casares, Bolivar, Carhue i Colonia Baron (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Przed rokiem mistrzem kraju został Patryk Wojdyło, a drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Paweł Miesiąc. Wiadomo, że obaj zawodnicy otrzymali propozycje startów również w najbliższej edycji.

Jak przekazał nam argentyński działacz Ariel Copreni, Miesiąc nie zdecydował się póki co na udział w zmaganiach. Problemem w rozmowach z zawodnikami jest aktualna sytuacja ekonomiczna w Argentynie.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

- Rok 2023 nie był dobry dla argentyńskiej gospodarki. Kurs dolara wzrósł dwukrotnie - skomentował Copreni.

Do Argentyny polecieć ma także Paco Castagna, który regularnie ściga się w tym kraju. Oprócz tego ofertę startów otrzymała Celina Liebmann. Przypomnijmy, że Niemka niedawno podpisała nową umowę z Enea Stalą Gorzów na starty w U-24 Ekstralidze.

Oficjalną listę startową mistrzostw powinniśmy poznać w najbliższym czasie. Wśród uczestników znajdzie się m.in. znany ze startów w polskiej lidze Facundo Albin.

Czytaj także:
Zaskakujący zwrot akcji w sprawie sędziego Substyka. Nie wszyscy będą zadowoleni
Zmiany w Premiership. Będą dwa nowe kluby

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy będziesz śledzić wyniki IM Argentyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×