Żużel. Zagraniczny kontrakt Bartosza Smektały. Dołączył do Mateusza Cierniaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała
zdjęcie autora artykułu

Działacze Team Fjelsted pracują nad tym, by skład zespołu na sezon 2024 był możliwie jak najlepszy. Efektem rozmów kontraktowych jest podpisanie umowy z drugim reprezentantem Polski. To Bartosz Smektała.

W tym artykule dowiesz się o:

Działacze Team Fjelsted robią wszystko, aby zespół w przyszłorocznych rozgrywkach SpeedwayLigaen powalczył o lepszy rezultat niż w tegorocznym sezonie, w którym to drużyna zajęła ostatnie miejsce.

Do startów w ekipie z południa Danii zarząd klubu przekonał już m.in. Frederika Jakobsena, Benjamina Basso czy Petera Kildemanda. Do tego mocnego, jak na warunki ligi w kraju Hamleta, składu dołączyło dwóch Polaków. To Mateusz Cierniak oraz najnowszy nabytek, którym jest Bartosz Smektała.

Klub, przedstawiając sylwetkę Polaka, przekazał bardzo szczegółowe informacje dotyczące jego kariery, jak chociażby to, że zabawę z jazdą w lewo zaczynał w Sparcie Śrem. Nie zabrakło najważniejszych sukcesów z medalami mistrzostw Polski, świata i Europy.

"Sądząc po przynależnościach klubowych, Bartosz jest bardzo lokalnym zawodnikiem. Osiem sezonów w barwach Unii Leszno, a ponadto spędzi siódmy sezon w Vastervik Speedway, które traktuje jako swój drugi dom" - czytamy w mediach społecznościowych Team Fjelsted.

Czytaj także: 1. Będzie wielki powrót Stadionu Śląskiego? 2. Ufał ludziom, którzy go leczyli

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Smektała osiągnie w Danii średnią minimum 2,2 pkt/bieg?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)