Żużel. Motor Lublin ma nowego zawodnika. Transfer z Falubazu Zielona Góra

Dawid Rempała w przyszłym sezonie zadebiutuje w gronie seniorów i nie zamierza kończyć swojej sportowej przygody. Zawodnik związał się z Platinum Motorem Lublin. W barwach mistrza Polski będzie występował w U24 Ekstralidze.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Dawid Rempała WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Dawid Rempała
Dawid Rempała w minionym sezonie reprezentował zespół Enea Falubazu Zielona Góra, z którym na koniec rozgrywek świętował Drużynowe Mistrzostwo 1. Ligi i awans do PGE Ekstraligi.

Tarnowianin z ostatnim sezonem w gronie młodzieżowców wiązał ogromne nadzieje. Jednak na torze przy jego nazwisku zabrakło punktów.

Wywalczył ich zaledwie 24 i 5 bonusów, a to wszystko w 39 wyścigach. Takie liczby dały mu średnią biegową 0,744.

Nazwiska tego żużlowca próżno było szukać na giełdzie transferowej. Kibice spodziewali się, że otrzyma on szansę w Falubazie w U-24 Ekstralidze, ale tak się nie stało. Klub podziękował mu za reprezentowanie swoich barw.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

Ostatecznie Rempała w rozgrywkach do 24. roku życia pojedzie. Jednak w barwach Motoru Lublin. Potwierdził to sam zainteresowany w rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym".

- W sumie to inicjatywa była z obu stron. Ja byłem zainteresowany tym, żeby znaleźć jakiś klub. A że skończyłem właśnie wiek juniora, to interesowała mnie jazda w lidze U24 i rozglądałem się za jakimś klubem. Trafił się Lublin, bo tak naprawdę mam z domu bardzo blisko do tego miasta. [...] Słyszałem też od zawodników same pozytywne rzeczy - przyznał.

Niewykluczone, że Dawid Rempała wystartuje także w Krajowej Lidze Żużlowej. Zawodnik zdradził, że czeka na obrót spraw w sprawie jednego z zespołów. Mowa tu o klubie z Krakowa.

Czytaj także:
1. Będzie wielki powrót Stadionu Śląskiego?
2. Ufał ludziom, którzy go leczyli

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Dawid Rempała będzie liderem Motoru U24?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×