Żużel. Wielkie wyróżnienie dla trenera Śląska Świętochłowice. "Decyzja nie mogła być inna"

Wielkie wyróżnienie dla Krzysztofa Basa. Podczas specjalnej gali trener Śląska Świętochłowice został laureatem Zasłużonego dla Miasta Świętochłowice. To efekt pracy dla rozwoju czarnego sportu w ostatnich latach.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krzysztof Bas Materiały prasowe / UM Świętochłowice / Na zdjęciu: Krzysztof Bas
Podczas gali wyróżniono osoby, które miały wpływ na rozwój śląskiego miasta. W gronie wyróżnionych znalazły się 4 podmioty. To jedna osoba prywatna, organizacja pozarządowa oraz dwa podmioty prywatne. Wśród nagrodzonych mianem "Zasłużonego dla Miasta Świętochłowice" jest Krzysztof Bas.

"Krzysztof Bas to człowiek, którego świętochłowiczanom, a zwłaszcza kibicom żużla nie trzeba przedstawiać. Znają, lubią i szanują go wszystkie pokolenia świętochłowiczan.  Wszak to na jego wiedzy i doświadczeniu bazują nadzieje na odrodzenie speedwaya w naszym mieście. To dzięki jego wysiłkom adepci czarnego sportu poznają całe żużlowe rzemiosło" - napisał na Facebooku prezydent miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

"Oprócz miana 'Zasłużonego dla Miasta Świętochłowice' uznany sportowiec i trener ma wiele powodów do radości za sprawą wyremontowanego toru, rokujących zawodników oraz zawodów ponownie rozgrywanych na stadionie im. Pawła Waloszka. W roku, w którym rozpoczyna się ta droga, decyzja kapituły po prostu nie mogła być inna" - dodał Beger.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Jensen, Krużyński, Cegielski i Szymański

Nagroda to efekt wytężonej pracy trenera, który prowadzi szkółkę Śląska Świętochłowice. Między innymi dzięki jego zaangażowaniu rozpoczęto prace nad remontem toru i przygotowano go do organizacji zawodów. Szansa na powrót ligowego żużla do Świętochłowic jest coraz bardziej realna.

Nagrodzone osoby i podmioty każdego dnia, tworząc własną historię, jednocześnie tworzą markę naszego miasta za sprawą podejmowanych działań i inicjatyw służących całej lokalnej społeczności. Jak przekazuje strona świętochłowickiego magistratu: to liderzy i animatorzy wielu płaszczyzn życia społecznego, którzy są zaangażowani w życie miasta, ale też rozpoznawalni poza jego granicami.

Oprócz Basa wyróżnieni zostali: Wszyscy Razem Wszyscy Równi (stowarzyszenie działające na rzecz potrzebujących świętochłowiczan), Demarko (firma ze Świętochłowic, która wspiera piłkarzy Śląska) oraz Radio Silesia (lokalna rozgłośnia organizująca w mieście cykl festynów i imprez okolicznościowych.

Czytaj także:
Maciej Janowski podjął zaskakującą decyzję. Ma nowy klub
Dla polskiego klubu przeleci pół świata. "Ależ misja"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×