Żużel. Duży pech Unii. Najlepszy junior kontuzjowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Jan Heleniak w kasku czerwonym
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Jan Heleniak w kasku czerwonym
zdjęcie autora artykułu

Pechowo dla Jana Heleniaka rozpoczął się niedzielny mecz Krajowej Ligi Żużlowej w Dyneburgu. Już w pierwszym wirażu wyścigu młodzieżowego upadł i jak się okazało - doznał kontuzji.

Jan Heleniak zaledwie kilkanaście metrów pokonał w niedzielnym meczu Krajowej Ligi Żużlowej w Dyneburgu. W pierwszym wirażu biegu młodzieżowego było dosyć ciasno i zabrakło tam miejsca dla juniora Unii Tarnów. Przy zawodniku natychmiast pojawiły się służby medyczne i po kilku dłuższych chwilach 17-latek opuścił owal w karetce.

Zawodnik został przewieziony do parku maszyn, a stamtąd do szpitala na szczegółowe badania. Już pierwsze informacje mówiły o urazie barku, a Unia przekazała w mediach społecznościowych, że ich wychowanek złamał obojczyk.

Tym samym nastolatka czeka około miesięczna przerwa od ścigania w lewo. Uraz juniora to problem dla trenera Stanisława Burzy. Heleniak w czterech meczach wystartował w trzynastu wyścigach Krajowej Ligi Żużlowej i wywalczył w nich 13 punktów z 2 bonusami, co przekłada się na średnią biegową 1,154. Jest on zdecydowanie najlepszym młodzieżowcem w kadrze Jaskółek.

Pod jego nieobecność do dyspozycji trenera zostają: Jan Rachubik, Miłosz Grygolec oraz niezbyt doświadczeni w ligowych bojach Brajan Gromniak, Sebastian Madej, Piotr Wardzała i Igor Gryzło.

Czytaj także: - Z Cowry do najlepszej ligi świata - Transfer Cellfast Wilków nie był wcale taki oczywisty

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Cook, Kvech, Baron i Majewski gośćmi Puki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty