Żużel. Coraz mniej niewiadomych. Oni pojadą w meczu USA - Reszta Świata

Powoli dobiega końca kompletowanie obsady meczu USA - Reszta Świata, który odbędzie się 10 lutego w kalifornijskim Bakersfield. Wśród uczestników nie brakuje znanych zawodników.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Luke Becker WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Luke Becker
Mecz w Bakersfield będzie kolejnym etapem przygotowań do tegorocznego Speedway of Nations, a także - w dalszej perspektywie - Drużynowego Pucharu Świata zaplanowanego na 2026 rok.

Promotor Steve Evans systematycznie publikuje w mediach społecznościowych nazwiska kolejnych uczestników spotkania.

Przypomnijmy, że do podobnego starcia doszło na otwarcie sezonu 2023. Wówczas Amerykanie zwyciężyli 44:40, a liderami swoich ekip byli Luke Becker i Rasmus Jensen.

Pierwszy z nich znalazł się w składzie swojego zespołu na nadchodzące spotkanie. Ponadto swoje szanse otrzymają m.in. mistrz kraju Max Ruml czy niezwykle doświadczony Billy Janniro.

ZOBACZ WIDEO: Przepis o obowiązkowym wychowanku. Znany dziennikarz ma inną propozycję

Zestawienie Reszty Świata oparte będzie w głównej mierze na Brytyjczykach. Tych, na ten moment, jest aż czterech. W Kalifornii zaprezentuje się jeden Polak - Paweł Trześniewski.

W obu ekipach są jeszcze wolne miejsca. Nazwiska kolejnych zawodników powinniśmy poznać niebawem. Mecz USA - Reszta Świata odbędzie się 10 lutego. Tydzień później przeprowadzony zostanie międzynarodowy turniej indywidualny, który początkowo miał się odbyć w Perris, ale ostatecznie również będzie miał miejsce w Bakersfield.

Aktualne składy (stan na 25 stycznia):

USA: Slater Lightcap, Luke Becker, Broc Nicol, Max Ruml, Billy Janniro, Gino Manzares, Dillon Ruml

Reszta Świata: Daniel Bewley (Wielka Brytania), Tom Brennan (Wielka Brytania), Chris Harris (Wielka Brytania), Leon Flint (Wielka Brytania), Paco Castagna (Włochy), Paweł Trześniewski (Polska)

Czytaj także:
Planują kolejną dużą zmianę. To będzie koniec podkupowania juniorów!
Zabiegi władz przynoszą skutek. To była pierwsza tak poważna dyskusja

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy USA pokona Resztę Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×