Żużel. PZM podjął decyzję. Tego klubu nie zobaczymy w tym roku w lidze!

Kolejarz Rawicz w 2024 roku nie wystartuje w rozgrywkach ligowych. To już pewne. Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego utrzymał w mocy decyzję zespołu licencyjnego, o odmowie przyznania licencji temu klubowi.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Damian Baliński na prowadzeniu WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Damian Baliński na prowadzeniu
Taką informację we wtorek przekazał serwis polskizuzel.pl. Zawirowania wokół Kolejarza rozpoczęły się w zeszłym roku, kiedy jego prezes, Sławomir K. został zatrzymany pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się gospodarką odpadami.

12 grudnia klub otrzymał odmowę przyznania licencji na sezon 2024, a kilka dni później złożył odwołanie. Kolejarz wówczas wykazał, że niespełnienie wymogów w procesie licencyjnym wynikało z poważnych turbulencji finansowych oraz organizacyjnych. Klub zobowiązał się do wypełnienia wszystkich kryteriów i złożenia stosownych dokumentów.

Do 26 stycznia, mimo zapewnień, braki formalne nie zostały uzupełnione. Nie zostały złożone oświadczenia o niezaleganiu względem ZUS i Urzędu Skarbowego. Klub posiada zaległości wobec zawodników oraz innych podmiotów. Nie uzupełniono też dokumentów finansowych.

ZOBACZ WIDEO Rewelacyjne informacje od Patricka Hansena. Zdradził, kiedy wsiądzie na motocykl

W związku z tym Prezydium ZG PZM uznało odwołanie klubu za bezzasadne i utrzymało w mocy decyzję zespołu licencyjnego. To potwierdzenie informacji, o których WP SportoweFakty pisały już kilka dni temu.

Na razie brakuje oficjalnych komunikatów co z nowym klubem z Krakowa, ale wiele wskazuje na to, że on zostanie dołączony do Krajowej Ligi Żużlowej (dawna 2. Liga). Jeśli tak się stanie, to w rozgrywkach wystąpi siedem drużyn. Oprócz zespołu z Krakowa będą to Start Gniezno, Unia Tarnów, Kolejarz Opole, Polonia Piła, Landshut Devils i Lokomotiv Daugavpils.

Kolejarz Rawicz w rozgrywkach ligowych startował nieprzerwanie od 1996 roku, kiedy po wielu latach udało się reaktywować żużel w tym ośrodku. Swoje najlepsze lata drużyna zaliczyła na początku XXI wieku, kiedy z całkiem niezłym skutkiem startowała na zapleczu Ekstraligi.

Zobacz także:Kolejny klub poznał wysokość dotacji. Rekordowa kwota, która nie robi wrażenia

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×