Stadion Olimpijski do remontu. Nie tak dawno wydano na niego fortunę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Na zdjęciu: Jacek Sutryk i wieża na Stadionie Olimpijskim
Facebook / Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Na zdjęciu: Jacek Sutryk i wieża na Stadionie Olimpijskim
zdjęcie autora artykułu

Ok. 130 mln zł pochłonął generalny remont Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, który po zmianach oddano do użytku w roku 2017. Po kilku latach arenę czekają kolejne modyfikacje. Tym razem dotyczą one zabytkowej wieży zegarowej.

Stadion Olimpijski w stolicy Dolnego Śląska ma długą historię. Obecnie korzystają z niego m.in. żużlowcy Betard Sparty Wrocław, którzy rozgrywają na nim spotkania PGE Ekstraligi. Arena przeszła kapitalny remont w latach 2015-2017, kiedy to za kwotę ok. 130 mln zł całkowicie odnowiono trybuny i infrastrukturę.

Gdy przed kilkoma laty prowadzono prace na Olimpijskim, objęły one też zabytkową wieżę zegarową. Oczyszczono wtedy cegły, z której jest ona wykonano. Dodatkowo odnowiono zegar funkcjonujący na jej szczycie. Tymczasem prezydent Jacek Sutryk ogłosił, że to kultowe miejsce po raz kolejny zostanie poddane modernizacji.

"Stadion Olimpijski we Wrocławiu, z długą historią i bogatym dziedzictwem, nieustannie ewoluuje, zachowując jednocześnie swoje unikatowe cechy. Jednym z najnowszych projektów, który wzbogaci atrakcyjność tego miejsca, jest planowana przebudowa zabytkowej wieży zegarowej" - napisał Sutryk w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zjawiskowa bramka w meczu kobiet. Co za "piętka"!

Z wpisu prezydenta Wrocławia dowiedzieliśmy się, że inwestycja obejmie "szereg prac konserwacyjnych i modernizacyjnych, mających na celu przywrócenie pierwotnej świetności tej charakterystycznej wieży".

Równocześnie dzięki przeprowadzonym pracom wieża zyska podłączenie do instalacji gazowej i nowoczesny monitoring wizyjny. Koszt przedsięwzięcia nie jest jeszcze znany ze względu na "bardzo indywidualny charakter" modernizacji tego miejsca na Stadionie Olimpijskim.

Warto nadmienić, że jeszcze przed startem sezonu 2024 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczęto prace związane z przebudową odwodnienia liniowego toru żużlowego. Objęły one demontaż istniejących wpustów deszczowych, demontaż studni osadnikowych, demontaż krawężników od strony murawy boiska, montaż systemowego ciągłego odwodnienia liniowego, montaż nowych krawężników betonowych wzdłuż linii odwodnienia od strony murawy boiska.

Prace związane z odwodnieniem liniowym na Stadionie Olimpijskim mają potrwać do 7 marca.

Czytaj także: - Płakało całe miasto. "Pod moimi nogami dziecko mi zginęło" - "To nudne, bo oni jedyne co robią, to jeżdżą w kółko". Dziś jest zakochany w żużlu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Stadion Olimpijski we Wrocławiu to obecnie najlepsza arena żużlowa w Polsce?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (9)
avatar
DonKicioł
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ciekawy artykuł  
avatar
Möchomorek
14.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
I wcale się nie dziwię, że tyle kasy idzie na Adolf Arenę - to żart oczywiście. Chodzi o super stadion żużlowy we Wrocławiu który nie ustępuje ani Toruńskiej MotoArenie, ani gorzowskiemu owalow Czytaj całość
avatar
admarkus
14.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
... a może by tak zadaszyć pozostałą część trybun !!!!  
avatar
_Antonio_
14.02.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
@Don Ezop Fan: Pan ma naprawdę poważny problem... Serio...  
avatar
GABOR
14.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Ciekawe ile z tej fortuny POszłoooooooooooo.......... w kieszenie.