Żużel. Dudek w ciągu roku skorzysta z pomocy pięciu tunerów. Nowy pomysł wydobędzie go z problemów?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Patryk Dudek
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Patryk Dudek
zdjęcie autora artykułu

Za Patrykiem Dudkiem najtrudniejszy sezon w karierze. Zawodnik typowany na lidera KS Apatora Toruń w 2023 roku zaledwie sześć razy zdobył w PGE Ekstralidze więcej niż 10 punktów (na 20 meczów). Wydobyć z kłopotów ma go kolejna zmiana tunera.

W tym artykule dowiesz się o:

Śmiało można powiedzieć, że spośród światowej czołówki żaden zawodnik nie zmienia tunerów tak często, jak właśnie Patryk Dudek. Ubiegłoroczny sezon zaczął on na sprzęcie od Ryszarda Kowalskiego, potem przyszła pora na Witolda Gromowskiego, Michała Marmuszewskiego. Pod koniec sezonu zwyżkę formy zapewniły z kolei silniki przygotowywane przez Ashley'a Holloway'a. To jednak wcale nie koniec, bo na ten sezon zawodnik nawiązał także współpracę z Flemmingiem Graversenem.

Oczywiście tak szeroka gama dostawców to wynik wniosków wyciągniętych po ostatnim sezonie. Dudek chce sprawdzić jak najwięcej sprzętu przed rozgrywkami i ligę rozpocząć na sprzęcie, który najbardziej mu w danej chwili będzie odpowiadał.

W marcu do wyboru będzie miał do wyboru sprzęt przygotowany przez Holloway'a, Graversena i Marmuszewskiego. Na ten moment współpraca z Gromowskim i Kowalskim wydaje się zakończona. Sprzęt od Marmuszewskiego zawodnik miał okazję dość dobrze poznać już rok temu, a na silnikach Holloway'a wystąpił choćby w ostatniej rundzie Grand Prix Polski w Toruniu, gdzie zajął czwarte miejsce.

ZOBACZ WIDEO Rewelacyjne informacje od Patricka Hansena. Zdradził, kiedy wsiądzie na motocykl

Taki styl pracy nie jest jednak zbyt popularny, bo nie dość, że wiąże się z dużymi wydatkami, to dodatkowo na początku sezonu może wprowadzić chaos. Wielu zawodników nie lubi testować wielu silników, bo trudniej wtedy wyciągnąć odpowiednie wnioski, a nadmiar sprzętu może wprowadzić dezorientację.

Dudek nie ma jednak wyjścia, bo wie, że jeśli chce utrzymać pozycję w hierarchii PGE Ekstraligi, to na drugi tak słaby sezon już nie może sobie pozwolić. Okazji do testów na pewno mu nie zabraknie, bo przed sezonem KS Apator Toruń czeka aż sześć sparingów, a Dudek będzie miał także okazję do występów w turniejach indywidualnych, jak choćby Memoriał Edwarda Jancarza.

Już w pierwszych meczach sezonu Dudek będzie walczył nie tylko o zatarcie kiepskiego wrażenia po ostatnich rozgrywkach, ale także o kontrakt na przyszły rok w Apatorze Toruń. Władze klubu na razie wstrzymały się z negocjacjami i skupiły się na przedłużeniu kontraktów z Robertem Lambertem i Emilem Sajfutdinowem. Ewentualne rozmowy z Dudkiem mają być uzależnione od jego dyspozycji.

Czytaj więcej: Majewski o krok od Polonii. Znamy szczegóły kontraktu Wydano na niego fortunę. Chodzi o remont stadionu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Patryk Dudek zakończy ten sezon ze średnią powyżej 2,00 pkt/bieg?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (12)
avatar
Jarek Zieliński
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czy ktoś z klubu ,nie może zrobić porządku z tymi pismakami. Piszą takie brednie o Dudku , że aż żal czytać ( jak nie tunerzy , to transfer). Jak chłop ma trzymać formę jak tak po Nim wszyscy j Czytaj całość
avatar
mar58
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Patryku. Nie pozostaje Ci chyba nic innego niż zgłosić się jeszcze do Jacka R.  
avatar
Nick Login
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
A może czas się zabrać za cięższy trening a nie grzebać w silnikach?  
avatar
Don Ezop Fan
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Patryk, pogadaj na wiosne podczas pierwszych jazd na Motoarenie z Don Bartolo Czekanskim z Wilkszyna, moze zalatwi Ci silnik spod reki legendarnego majstra Kazia Juskowiaka.  
avatar
JARASS
15.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Szkoda tylko,że ta żonglerka tunerami,przypadła właśnie na jazdę dla mojego klubu..... Czytaj całość