Żużel. Nie ma żadnych wątpliwości. Tego brakuje mu do pełni szczęścia

Krzysztof Buczkowski w nadchodzącym sezonie po raz kolejny przywdzieje barwy Polonii Bydgoszcz. Dla zawodnika był to wielki powrót, ale i wyzwanie. Znów powalczy o przyszłość. A tą wiąże z PGE Ekstraligą.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Krzysztof Buczkowski Instagram / Krzysztof Buczkowski / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski
Krzysztof Buczkowski był bohaterem jednego z największych hitów transferowych w Metalkas 2. Ekstralidze. Zawodnik trafił z Enea Falubazu Zielona Góra do Abramczyk Polonii Bydgoszcz i w nowym zespole ma być liderem, który będzie rozstrzygał o losach meczów na korzyść ekipy prowadzonej przez Tomasza Bajerskiego.

Zawodnik zdaje sobie sprawę z tego, że dobre wyniki są również kwestią jego przyszłości. A tą wiążę z jazdą w PGE Ekstralidze.

- To będzie już trzecia moja próba. Oby do trzech razy sztuka. Czasami nawet o tym myślę, jednak staram się tego nie przeżywać. Jestem tu, gdzie jestem i na tym chcę się skupić. Jest mi na razie dobrze, ale do pełni szczęścia brakuje mi awansu do PGE Ekstraligi, również tego, żebym w końcu w niej trochę pojeździł - przyznał w rozmowie z "Tygodnikiem Żużlowym".

ZOBACZ WIDEO: Co z obowiązkowym wychowankiem? Szokujące słowa Piotra Barona

W tym, by ekipa z kujawsko-pomorskiego awansowała do najlepszej ligi świata, Buczkowskiemu pomogą: Kai Huckenbeck, Andreas Lyager, Mateusz Szczepaniak, Tim Soerensen (u24) oraz młodzieżowcy. W klubie wierzą, że ten zespół da przepustkę do wyższej klasy, choć wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że rywale w listopadzie nie próżnowali.

- Zdecydowanie ten finisz i ostatnie ruchy kadrowe powinny przynieść drużynie korzyści i wzmocnienie. Tak przynajmniej się wydaje. Obecnie, przynajmniej na papierze wygląda to bardzo solidnie, ale wiadomo, że prawdziwa odpowiedź będzie, jak wyjedziemy na tor i odjedziemy pierwsze treningi, czy mecze - dodał.

Czytaj także:
1. Utalentowany nastolatek pod okiem Micka Holdera
2. Młody Czech miał kilka opcji. To dlatego wybrał Falubaz

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Krzysztof Buczkowski pojedzie w 2025 roku w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×