Przylatuje do Polski, pracuje 2 godziny i wystawia fakturę na 66 tys. zł

Żadna tajemnica, że żużlowiec to bardzo dobrze płatna profesja, zwłaszcza jeśli startuje się na wysokim poziomie w polskiej lidze. Stawki są kosmiczne, na czym korzysta Nicki Pedersen.

DB
Nicki Pedersen z partnerką Instagram / natascha_ohlin / Na zdjęciu: Nicki Pedersen z partnerką
Nazwiska Nickiego Pedersena kibicom żużla nie trzeba przedstawiać. Duńczyk jest jednym z najlepszych zawodników wszech czasów. Na koncie ma trzy indywidualne (2003, 2007, 2008) i cztery drużynowe (2006, 2008, 2012, 2014) mistrzostwa świata.

Największe pieniądze - podobnie zresztą jak wszyscy najlepsi żużlowcy świata - zarabia w Polsce. Przy czym w ostatnich dwóch latach był na "promocji" w ZOOleszcz GKM-ie. W Grudziądzu dostał warunki: "tylko" 680 tys. zł za podpis pod kontraktem i 6 tys. zł za punkt.

"Tylko", bo przecież czołowi zawodnicy globu potrafią zarabiać ponad 10 tys. zł za każdy zdobyty punkt. Nicki Pedersen w dwóch minionych sezonach notował średnio 11 oczek na mecz, co daje nam wynagrodzenie na poziomie 66 tys. zł za każde trwające ok. 2 godziny spotkanie żużlowe.

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Przy takich warunkach finansowych Pedersenowi bez wątpienia opłaca się przylatywać do Polski z Danii, gdzie na co dzień mieszka, zrobić swoje i po dwóch godzinach wystawić fakturę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Żyć nie umierać. Dzięki pracy w naszym kraju stał się milionerem.

Trzeba przyznać, że stawka 33 tys. zł na godzinę robi wrażenie, choć należy przy tym podkreślić, że nie jest to pensja "na czysto". Pedersen musi z niej opłacić mechaników i zakupić sprzęt, który do najtańszych nie należy. Nie zmienia to faktu, że w kieszeni zostają mu ogromne pieniądze, to tu dorobił się ogromnego majątku.

Pedersenowi powodzi się sportowo, jest też szczęśliwy w życiu prywatnym. Od pewnego czasu spotyka się ze swoją rodaczką Anną Nataschą Ohlin Hoe. Ona była przy nim w trudnych momentach, gdy słynny żużlowiec borykał się z poważną kontuzją.

Nim serce duńskiego mistrza skradła Anna Natascha Ohlin Hoe, Nicki Pedersen spotykał się z Helene Huttmann. To był burzliwy związek, który w końcu się rozpadł. Kobieta miała na sportowca destrukcyjny wpływ - spędzał kolejne wieczory na romantycznych kolacjach i imprezach, odstawiając żużel na dalszy plan. W końcu rozstał się z Helene, rozpoczynając nowy etap.

Zobacz też:
Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!
Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×