Żużel. Hiszpańskie przygotowania klubów z PGE Ekstraligi. Tylko dwa zespoły tam nie poleciały

Przełom lutego i marca to końcówka przygotowań żużlowców do nowego sezonu. Wielu z nich myśli już o tym, by wyjechać na tor, ale jeszcze ostatnie dni spędzają na zgrupowaniach - indywidualnych lub klubowych.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Bartosz Bańbor WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Bańbor.
W czwartek po raz trzeci w tym sezonie zawarczały motocykle w Rzeszowie. Kiedy Marcin Nowak, Mateusz Świdnicki, czy Jakub Poczta kręcą już pierwsze tegoroczne kółka, to ich koledzy z PGE Ekstraligi wrócili właśnie lub jeszcze przebywają na zagranicznych obozach.

W tym roku obleganym kierunkiem była Hiszpania. Zgrupowanie miało lub też ma sześć z ośmiu klubów najlepszej ligi świata. Z Majorki wrócili właśnie Drużynowi Mistrzowie Polski - Platinum Motor Lublin. Do kraju zawitali już również brązowi medaliści PGE Ekstraligi - KS Apator Toruń.

W Lloret de Mar kilka dni spędził grudziądzki ZOOleszcz GKM, który w trakcie swojego pobytu w tym ciepłym rejonie Europy m.in. dokonał wyboru nowego kapitana, którym został Jason Doyle.

ZOBACZ WIDEO: Słaby sezon 2023 Patryka Dudka. Jak odbudować jego formę?

Obecnie na hiszpańskiej ziemi przebywają Betard Sparta Wrocław i Tauron Włókniarz Częstochowa, które obrały kurs na to samo miasto - Calpe, a także Fogo Unia Leszno, która w ramach swoich zajęć nie tylko kręci kilometry na rowerach, ale również dosiada motocykli crossowych.

Na zagraniczny obóz uda się również ebut.pl Stal Gorzów, ale podopieczni Stanisława Chomskiego w porównaniu do swoich rywali odbędą zajęcia na Słowacji. Przez dwa dni będą zwieńczać przygotowania ogólnorozwojowe, a następnie, jeśli pogoda pozwoli, to wyjadą na tor w ojczyźnie Martina Vaculika.

Jedynym ekstraligowcem, który pozostał w kraju jest Enea Falubaz Zielona Góra. Beniaminek udał się do Świnoujścia i to tam spędza wspólne chwile. Jednak część zawodników ekipy z Grodu Bachusa ma za sobą kilka chwil poza granicami naszego kraju. I to właśnie w Hiszpanii trenowali m.in. bracia Pawliccy, czy Jan Kvech.

Czytaj także:
1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy"
2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×