Żużel. Ostatnie godziny okienka transferowego. Dwóch Polaków z kontraktami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Jakub Jamróg
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Jakub Jamróg
zdjęcie autora artykułu

W czwartek o północy dobiegnie końca okienko transferowe w lidze szwedzkiej. Kluby finalizują ostatnie rozmowy kontraktowe i podpisują kontrakty. W czwartek trzema umowami pochwaliła się Rospiggarna Hallstavik.

W Hallstavik w tym sezonie postawili bardzo mocno na szwedzko-polską ekipę. Rospiggarna zakontraktowała czterech krajowych zawodników - dwóch seniorów oraz dwóch juniorów, a także aż siedmiu obcokrajowców. W tym gronie znalazło się aż pięciu Polaków.

Już jakiś czas temu klub pochwalił się umowami z Wiktorem Przyjemskim, Oskarem Polisem i Kacprem Pludrą. W ostatnim dniu okienka transferowego dołączyli do nich Jakub Jamróg i Sebastian Szostak.

- Dobrze jest podpisać kontrakt w lidze szwedzkiej i być częścią Rospiggarną. Nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu i mam nadzieję, że wykonamy dobrą robotę - przyznał Jakub Jamróg, którego cytują klubowe media.

- Za sprawą Sebastiana dostajemy kolejnego juniora, który potrafi dobrze wyjść ze startu i radzi sobie również na dystansie. Dostałem na jego temat kilka informacji i podobało mi się to, co zobaczyłem. Śledzenie jego rozwoju będzie interesujące - powiedział o Szostaku menedżer zespołu Peter Jansson.

Trzecim czwartkowym zawodnikiem, którego ogłosiła Rospiggarna jest Dimitri Berge.

Czytaj także: 1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy" 2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Don Ezop Fan
29.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Niech Maciek Janowski zalatwi kontrakt w Piraterna Motala swojemu sasiadowi i przyjacielowi Don Bartolo Czekanskiemu.