Żużel. Drużynowi Mistrzowie Polski pod nową nazwą! "To ewolucja naszej współpracy"

Najlepsza drużyna dwóch ostatnich sezonów PGE Ekstraligi w tym roku w rozgrywkach ligowych pojedzie pod nową nazwą. Zmieni się człon sponsora tytularnego. - To ewolucja naszej współpracy - powiedział Jakub Kępa dla spottedlublin.pl.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Jack Holder i Fredrik Lindgren WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Jack Holder i Fredrik Lindgren
Ostatnie dwa sezony Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu przebiegły pod dyktando zawodników Motoru Lublin, którzy w tym roku mają szansę zdobyć trzeci z rzędu złoty medal w PGE Ekstralidze.

Zespół z Lubelszczyzny do rozgrywek ligowych przystąpi jednak pod nową nazwą. Ta, która obowiązywała przez ostatnie miesiące z członem "Platinum" jest już nieaktualna. Drużyna od 1 marca 2024 roku oficjalnie nazywa się Orlen Oil Motor Lublin.

- Nowy rok przynosi zmianę w nazwie sponsora tytularnego. To ewolucja naszej współpracy z Orlen Oil, a także otwarcie nowych możliwości rozwoju i promocji. Nadchodzący sezon zapowiada się emocjonująco, a nasza drużyna nie może się doczekać powrotu na tor - powiedział prezes klubu Jakub Kępa, którego cytuje portal spottedlublin.pl.

Działacz nie ukrywa, że choć zmienia się nazwa zespołu, to priorytety pozostaną te same, a najważniejsze będą wyniki osiągane na torze. Klub chce jednak integrować sportowe środowisko w swoim regionie, budować rozpoznawalną markę i nieustannie podnosić poziom organizacyjny. - A w szerszej perspektywie - nadal wyznaczać trendy marketingowe i przyczyniać się do popularyzacji naszej ukochanej dyscypliny, by podnosić jej rozpoznawalność - dodał Kępa.

Czytaj także:
1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy"
2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Orlen Oil Motor Lublin wygra w rundzie zasadniczej wszystkie spotkania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×