Żużel. Kolejny obiekt gotowy. Trening już w poniedziałek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Start Gniezno / Na zdjęciu: Zawodnicy na pierwszym treningu żużlowym w Gnieźnie w 2022 roku.
Facebook / Start Gniezno / Na zdjęciu: Zawodnicy na pierwszym treningu żużlowym w Gnieźnie w 2022 roku.
zdjęcie autora artykułu

Pomału kolejne tory w Polsce są przygotowywane do pierwszych jazd. Do tej pory treningowe kółka udało się przejechać w Rzeszowie oraz Rawiczu. W poniedziałek za to powinno się udać to zrobić w Gnieźnie.

W tym artykule dowiesz się o:

Za oknami coraz lepsza pogoda. Termometry od kilku dni wskazują nawet kilkanaście stopni Celsjusza. Co prawda prognozy zakładają, że niedługo powinno się to zmienić, a aura z wiosennej ma zmienić się w zimową.

Mimo wszystko kluby starają się wykorzystać lepsze warunki i pracują nad swoimi owalami. To czyniono w Gnieźnie, gdzie udało się nawet odpowiednio przygotować nawierzchnię. Dzięki temu przy W25 motocykle mają zawarczeć już w poniedziałek.

"Jedziemy! - mówi Tomasz Fajfer po sobotnich oględzinach toru przy #W25. Pierwszy trening czerwono-czarnych w poniedziałek. Zaczynamy o 15:00. Trzymamy kciuki za pogodę! Stadion będzie otwarty dla kibiców!" - poinformował Ultrapur Start za pośrednictwem Facebooka (pisownia oryginalna - dop.red.).

Jako pierwsi w Polsce swój obiekt przygotowali rzeszowianie. Tam motocykle wyjechały na owal już tydzień temu (więcej TUTAJ). W sobotę za to zawodnicy wyciągnęli swoje motocykle w Rawiczu. W tym miejscu zresztą kolejny trening ma odbyć się już w niedzielę.

ZOBACZ WIDEO: Nowe wyzwanie Jakuba Krawczyka. Jak nie powtórzyć sezonu 2022?

Czytaj także: Żużel. Witold Skrzydlewski: Mógłbym być przez 5 lat sponsorem tytularnym ligi Żużel. Siedmiu Polaków podpisało kontrakty w tej lidze. Pięciu pojedzie w jednej drużynie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)